Все про картку харків'янина: паперові анкети, місяць на виготовлення і знижки

Менше ніж через місяць жителі міста отримають перші картки харків'янина. У Центрах адмінпослуг і на підприємствах роздають анкети, обіцяють знижки на лікування, розваги і навіть пиво.

Як заповнити анкету, куди її віддати, коли і кому видадуть картку харків'янина і для чого вона потрібна? KHARKIV Today зібрав відповіді на головні питання про новий міський проєкт.

Де взяти анкету?

Школярі, співробітники комунальних підприємств та мерії вже заповнили анкети. У школах їх видавали класні керівники на руки батькам своїх учнів, а у КП і в підрозділах міськради дані збирали керівники підрозділів. За словами директора комунального підприємства "Офіс реформ" Павла Столбового, вже отримали 200 тисяч анкет.

"Це виявилося не так страшно, як здавалося. Ті, хто знаходиться у відпустці, а діти — у бабусь, у дідусів, вони по приїзду до Харкова зможуть заповнити паперову анкету у себе у школі або у комунальному підприємстві", — розповів Столбовий.

Можна заповнити анкету онлайн на Порталі електронних сервісів або через мобільний додаток "Мій Харків". При цьому потрібно або мати електронний підпис, або увійти через BankID.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У мерії обіцяють економію до 1000 гривень у місяць по картці харків'янина

З 4 серпня заповнити паперову анкету можна у Центрі надання адмінпослуг свого району. Наприклад, у ЦНАП Київського району на Чернишевській анкету-заяву можна попросити у консультанта на вході. Співробітниця показує зразок для заповнення, за необхідності допомагає заповнити документ на місці. Просить заповнювати друкованими літерами і  українською мовою. Анкету можна забрати додому, заповнити та принести назад. Пільговики можуть отримати анкету в районних управліннях соцзахисту населення і туди ж її здати.

Взяти анкету можна, не маючи при собі документа, а ось віддавати її необхідно з паспортом, щоб підтвердити реєстрацію у Харкові.

Як заповнити анкету?

Паперова анкета з ЦНАП — бланк на чотирьох сторінках формату А4, він відрізняється від тих, які давали батькам школярів. На титульній сторінці потрібно вписати прізвище, ім'я та по батькові. Всі інші дані вносяться на внутрішніх сторінках розвороту: ПІБ, дата і місце народження, адреса реєстрації, соціальний статус (працюю, безробітний, пенсіонер і т. Д). Всього — 14 питань, для пільговиків ще додатковий блок з 5 питань. На останній сторінці — згода на обробку персональних даних.

У анкеті потрібно вказати спосіб зв'язку (телефон, Вайбер, електронна пошта) і у який спосіб хотілося б отримати картку — у ЦНАП, "Жилкомсервісі", соцслужбі або навіть кур'єрською доставкою. В "Офісі реформ" обіцяють обробити дані анкети протягом місяця після її подання. На початку вересня картку видадуть школярам, потім — співробітникам комунальних підприємств і пільговикам, не раніше середини вересня — всім іншим.

Кому дадуть картку?

Картку харків'янина отримають ті, хто зареєстрований на території Харкова. Виняток зроблять лише для школярів і співробітників комунальних підприємств. Наприклад, співробітник "ХТМ" або "Харківводоканалу" може бути зареєстрований у Люботині або Дергачах, але він цю карту отримає. А ось студент харківського університету з тих же Люботина або Дергачів — ні, потрібна харківська реєстрація, хоча б тимчасова у гуртожитку.

Що дає картка?

Єдине, що розробники проєкту обіцяють напевно: картка харків'янина дасть право її власнику безкоштовно сходити у зоопарк. Поки невідомо, скільки разів на місяць можна буде скористатися правом подивитися на жирафеня і іншу експозицію.

У мерії обіцяють, що карткою харків'янина можна буде оплатити проїзд у міському електротранспорті, як E-ticket-oм. Всі пільги на проїзд при цьому збережуться. Учні та студенти будуть користуватися карткою як пропуском у свої школи і університети.

З карткою харків'янина можна буде купувати товари та послуги зі знижками. Зараз у проєкту є 42 партнери, серед них — супермаркети, аптеки, медичні центри, заправки, книжкові магазини і навіть мережа пивних. Повний перелік партнерів є на сайті проєкту.  

Знижки обіцяють різні: від 5 до 15%.

Як буде виглядати картка?

Існує п'ять різновидів картки харків'янина: учнівська (три варіанти), студентська, пільгова комунальна і картка жителя. Картки будуть іменними. Для того, щоб вибрати дизайн, проводився конкурс, на основі пропозицій переможців розробили зовнішній вигляд пластика. Всі різновиди відрізняються один від одного.

Куди телефонувати і писати?

Якщо виникли труднощі із заповненням анкети, телефонуйте за номером:

0-800-304-304 

З усіх інших питань, що стосуються картки харків'янина, телефонуйте за номером:

057-725-15-35

Гаряча лінія працює з 9 до 20.

Якщо ви втратите картку, потрібно зателефонувати на гарячу лінію або відправити заявку з описом ситуації на електронну пошту:

karta_kh@ukr.net

Карту заблокують до з'ясування обставин, а потім оператор проєкту зв'яжеться з власником, щоб блокувати картку повністю з можливістю її перевипуску або без такої можливості.