Вкладники харківського банку-банкрута можуть отримати гроші через "Дію"

"Мегабанк" був визнаний неплатоспроможним на початку повномасштабної війни.

Міністерство цифрової трансформації та Фонд гарантування вкладів запустили нову послугу на порталі "Дія".

Із третього жовтня через портал можна отримати гарантоване відшкодування за вкладами в банках, що збанкрутували, повідомили у пресслужбі Міністерства.

Послугою можуть скористатися вкладники 34 банків, що ліквідуються Фондом, зокрема і хрківського "Мегабанку".

"Саме доступність 24/7 та повна цифровізація процесу — це цілі, які команди Фонду та Мінцифри ставили перед собою, починаючи роботу над проєктом. 568 виплат на суму понад 3,4 млн грн уже за першу ніч — це гарний старт. Я вдячна команді Міністерства цифрової трансформації та нашим банкам-агентам, які долучилися до впровадження послуги", — сказала Світлана Рекрут, директор-розпорядник Фонду.

Найактивніше за відшкодуванням через застосунок "Дія" звертаються вкладники:

  • АТ "АКБ "КОНКОРД" - 335 виплат;
  • АТ "МЕГАБАНК" - 66 виплат;
  • АТ "МР БАНК" - 55 виплат;
  • АТ "БАНК ФОРВАРД" - 37 виплат;
  • АТ " УКРБУДІНВЕСТБАНК" - 29 виплат.

За даними Мінфіну, вкладники "Мегабанку" мають отримати близько чотирьох мільярдів гривень, це здебільшого жителі Харкова.

Як отримати послугу в "Дії"

  • Авторизуйтеся в застосунку.
  • Відкрийте розділ «Послуги» — «Повернення вкладів».
  • Виберіть збанкрутілий банк, у якому мали рахунок. Якщо тримали кошти в декількох банках, заяви подаються окремо.
  • Виберіть картку «єПідтримка», на яку надійдуть кошти. Рахунок має бути в банку-агенті, який є учасником послуги та партнером Фонду. Або ж одразу в застосунку можна відкрити в кілька кліків нову картку «єПідтримка» одного з банків-агентів Фонду — monobank, Приватбанк, Укргазбанк, ПУМБ та Ідея Банк.
  • Уточніть контактні дані для звʼязку.
  • Перевірте заяву, там же побачите суму, доступну до виплати.
  • Підпишіть заяву «Дія.Підписом».

Заява одразу надсилається в банк. Її опрацювання перерахування коштів займе до трьох робочих днів.

Нагадаємо, 2 червня 2022 року Національний банк вирішив вивести з ринку "Мегабанк". Це було перше рішення після початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну.

Як писав KHARKIV Today, майно "Мегабанку", який належав депутату Харківської облради Віктору Суботіну, заарештували і передадуть у державне управління.

Суд задовольнив клопотання прокуратури щодо визначення порядку зберігання речових доказів — нерухомості по вулиці Сумській у Харкові вартістю майже 144 мільйони гривень.

За даними слідства, приміщення на вулиці Сумській належали Мегабанку до лютого 2022 року, коли  акціонерне товариство уклало договір із товариством з обмеженою відповідальністю і передало нерухомість в іпотеку фірмі, що зареєстрована у Латвії.

При цьому, 12 січня 2023 року на це товариство з обмеженою відповідальністю накладені санкції Радою національної безпеки та оборони, й воно не може розпоряджатися активами. Санкції застосовували, оскільки керівником та кінцевим бенефіціаром фірми є громадянин Росії, а компанія співпрацює із відомим букмекером Росії. У лютому 2023 року товариство з обмеженою відповідальністю продало нерухомість на Сумській.