Верховна Рада призначила нового омбудсмена
Місце Людмили Денисової зайняв депутат Дмитро Лубінець.
1 липня Верховна Рада України призначила на посаду уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця. "За" проголосували 250 народних депутатів, у тому числі харківські.
Після призначення Дмитро Лубінець записав відеозвернення, у якому попросив про допомогу парламент, президента, Кабінет міністрів України та всі державні й місцеві органи.
"Сьогодні український парламент проголосував за обрання моєї кандидатури на посаду уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, омбудсмена. Так, легко не буде, це точно. Я у своїй промові звернувся до народних депутатів з тим, щоб всі розуміли — захистом прав людини повинен займатися не тільки омбудсмен. А це він повинен робити разом з українським парламентом, Президентом України, Кабінетом міністрів України, всіма державними органами, центральними органами виконавчої влади, місцевим самоврядуванням. Це глобальна робота, якою ми будемо займатися і займалися кожного дня. Буде важко, але разом — до перемоги", — сказав Лубінець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківський нардеп прогуляв усі "військові" засідання Верховної Ради
Головним завданням уповноваженого Верховної Ради України в умовах війни Дмитро Лубінець назвав посилення спроможності Офісу омбудсмена забезпечити захист конституційних прав та свобод людини й громадянина — військовослужбовців, членів їхніх родин; людей, які змушені втікати через війну; дітей, літніх людей, осіб з інвалідністю, представників меншин; українців, які залишились на тимчасово окупованих територіях або виїхали за межі країни.
Зазначимо, більшість харківських народних депутатів підтримала призначення Дмитра Лубінця. Не голосували Олександр Куницький ("Слуга народу"), Вікторія Кінзбурська ("Слуга народу"), Юлія Світлична (позафракційна). Позафракційний Дмитро Шенцев знову відсутній у залі Верховної Ради (не з'явився жодного разу з початку війни). Нардепа від депутатської групи "Відновлення України", що утворилася після розпаду "Опозиційної платформи — За життя", Олександра Фельдмана також не було на засіданні.
Як пише громадська організація "Рух "ЧЕСНО", Дмитро Лубінець обирався у Верховну Раду тричі як мажоритарник: у 2010 році від партії "Фронт змін" (засновник — Арсеній Яценюк), у 2014-му від "Блоку Петра Порошенка" та у 2019 році — як самовисуванець за 60 округом (Донецька область). Сьогодні Лубінець входить до депутатської групи "За майбутнє". Він — секретар комітету Верховної Ради з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України, член Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Європейського Союзу.
"Тричі ловився на кнопкодавстві, а також неодноразово — на гречкосійстві", — зазначили у "ЧЕСНО".
Нагадаємо, Верховна Рада України звільнила Людмилу Денисову з посади уповноваженого Верховної Ради з прав людини 31 травня. Фракція "Слуга народу" повідомила, що однією з причин звільнення Денисової стала незадовільна робота щодо обміну полоненими. Крім того, журналісти писали листа Денисовій, де просили, щоб вона надавала лише підтверджену інформацію щодо статевих злочинів окупантів. Денисова обіцяла оскаржити своє звільнення.