Велике містечко із модульних будинків зводять у Харківській області

Кілька бригад монтують модульні будинки.

У Старому Салтові з'явиться найбільше модульне містечко на Харківщині.

Тут уже змонтували 26 тимчасових будинків, які передала Харківська військова адміністрація. Їх ставлять у полі, рядами один навпроти іншого. Монтаж триває, адже загалом у громаді планують звести 65 таких тимчасових будівель.

У перший будинок уже заселилися люди. Сім'я з шести чоловік повернулася на рідну землю, очікуючи відбудови свого будинку. 

У тимчасовому модульному містечку будуть мешкати не тільки салтівчани. Тут житимуть співробітники держустанов, забудовники, які приїздять у відрядження для відновлення громади. Умови у будинках є: тут проведено світло, є обігрівачі, розкладні кроваті та ін.

"Будиночки нам надходять по лінії ХОВА, а монтаж маємо робити власним коштом. Робота кипить. Поки що установили понад 20 будинків, а буде 65. Це не тільки щитло, а й, приміром, окремо стоятиме блок, де люди харчуватимуться. Місцеві мешканці потихеньку повертаються, чекають на відновлення", - повідомив KHARKIV Today голова Старосалтівської селищної військової адміністрації Антон Палєй.

Перші будиники завезли до громади ще у березні 2023 року. У них розмістили представників Національної поліції України, поштове та банківське відділення та інші установи, що мають соціальне значення для місцевих мешканців. 

Тепер, сподіваються у громаді, до Старого Салтова почнуть повертатися більше людей, адже встановлення такого тимчасового житла дозволить повернутися тим, кому взагалі немає де жити. За останніми підрахунками, у Старосалтівській громаді проживає близько 3500 людей (до повномасштабної війни було 8000), у Старому Салтові - близько 1500.

Узимку, говорить Антон Палєй, у цих тимчасових будинках навряд чи можна буде жити. У громаді сподіваються, що найближчим часом розпочнеться реконструкція зруйнованих росіянами багатокваритрних будинків: тендери уже відбулися.

Нагадаємо, у Старому Салтові зруйновано майже 90% будівель. Коли селище звільнили, окупанти обстрілювали його з іншого берега водоймища. Колишній голова селища, Едуард Коновалов, підозрюється у співпраці з росіянами, він власну провину не визнає, його справа передана до суду.

Як писав KHARKIV Today, наприкінці 2022 року Циркуни отримали 12 каркасних будиночків від районної військової адміністрації. Будинки зроблені із пластику, утеплені, у них може жити родина з чотирьох чоловік.