У Харківській області завищували цифри про кількість ліжок з киснем. Хто за це відповість?

Розбіжності знайшли у залізничних лікарнях

До Харкова з робочим візитом приїхала заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак, яка розповіла про місця в залізничних лікарнях, розгортання додаткових потужностей і оцінила ситуацію з коронавірусом в області.

Минулого року, коли розгортали ліжка для хворих з коронавірусом у залізничних лікарнях, в статистику внесли більшу цифру про їхню наявність, ніж було насправді. Замість 250 робочих ліжок в систему звітності для лікарень, які приймають пацієнтів з коронавірусом (Med Data) внесли 700. Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак під час візиту до Харкова 26 березня.

"Мета мого сьогоднішнього візиту — не контролювати цифри. Я вважаю, що кожна цифра в статистиці — на совісті того, хто її подавав. Насправді цифру формує навіть не департамент. Кожна лікарня в Med Data заповнює (можу навіть показати в телефоні, нон-стоп рухаються цифри). Тому наскільки я сьогодні, розбираючись з таблицями, зрозуміла, що певні цифри були певними людьми в минулому році десь надані дещо завищеними. Тому відповідно на цифрі написано — 700 ліжок, а насправді  — 250 ", — пояснила Микичак.

Заступник міністра охорони здоров'я побувала в Харківській обласній клінічній лікарні, провела нараду з головою Харківської обласної державної адміністрації. Обговорювали питання боротьби з коронавірусом і вакцинації, розгортання додаткових ліжок для пацієнтів з коронавірусом. Микичак відзначає зростання випадків коронавируса, проте критичною ситуацію в області поки не називає.

"Сьогодні, на жаль, в Україні високими темпами зростає захворюваність, і в Харківській області, зокрема, понад тисячу випадків зареєстровано, — сказала Микичак. — Міністерство охорони здоров'я по тій аналітиці, якою ми володіємо, за тими прогнозами епідеміологів, має підстави стверджувати, що ще не настав той критичний момент. Так, сьогодні є вже дуже високий рівень захворюваності, але це ще не те, це ще можливе зростання. Ми повинні готуватися до найгіршого сценарію так, як ми говорили з березня минулого року" .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головний санлікар насварив Харківську область за темпи вакцинації

Микичак визнає, що існуючі на сьогодні потужності в лікарнях недостатні. Тому в облдержадміністрації обговорювали питання про розгортання додаткових ліжок, однак конкретні дати не назвали. Залізничні лікарні просять активніше працювати з коронавірусом.

"Зараз в Міністерстві паралельно відбувається чергова робоча зустріч з керівництвом "Укрзалізниці", йдеться про те, щоб більш активно залучалися потужності лікарень "Укрзалізниці", які у вас є. У тому числі обласних лікарень. Тому що зараз саме в Харкові ліжок з кисневими магістралями не вистачає. У той же час залишається ще близько 200 ліжок в лікарнях Харківської області", — пояснила Микичак.

Заступник міністра нагадала: залізничні лікарні отримали кошти від Національної служби здоров'я України, закупили достатню кількість концентраторів. Однак включити їх одномоментно не можуть, оскільки не витримають електромережі. Ремонт електромереж тут не проводився, вони зношені. Микичак закликає не акцентувати увагу на залізничних лікарнях, оскільки є інші.

"Ліжко ще не означає, що там є пакет інтенсивної допомоги. Також є місця і в психіатричній, і в туберкульозній лікарні, і багато областей відкрили в туберкульозних стаціонарах, в будинках, де знаходяться ліжка, ковіді стаціонари, — сказала заступниця міністра охорони здоров'я. — Інші, напевно, є відомчі лікарні, про які я не знаю. Краще на місці володіють інформацією. Для цього є Департамент охорони здоров'я, для того його і посилили, щоб він більш ефективно працював".

Те, що пацієнтів з коронавірусом везуть в лікарні за 50 або 100 кілометрів від Харкова, заступниця міністра вважає нормою, оскільки пацієнт повинен їхати туди, де є місце. За цей час місця можуть звільнитися в іншій лікарні. Микичак наводить як приклад ситуацію в західному регіоні — коли з Івано-Франківська пацієнти їхали до Львова. Деякі самі обирали маршрут: просили відвезти в ту чи іншу лікарню.