В "Армії відновлення" працюють 500 мешканців Харківщини

Люди виконують суспільно корисні роботи.

За два місяці до "Армії відновлення" долучилися 478 мешканців Харківської області з 30 громад.

До суспільно корисних робіт залучають людей, які стояли на обліку в службі зайнятості або втратили роботу через війну. Вони працюють не безкоштовно.

"Наразі за кількістю учасників "Армії відновлення", залучених саме в цьому році, Харківська область посідає третє місце в країні – після Полтавщини та Донеччини", — розповіли у ХОВА.

Найбільше громад, де організовані суспільно корисні роботи — у Богодухівському та Красноградському районах області.

Охочим приєднатися до "Армії відновлення" потрібно звернутися до підрозділу служби зайнятості за місцем проживання (перебування). Якщо безробітному не знаходять роботу за фахом, то пропонують долучитися до "Армії відновлення". 

Учасники "Армії відновлення" допомагають в обслуговуванні "пунктів незламності", пакуванні гуманітарної допомоги, проводять ремонтно-відновлювальні роботи, прибирають територію. Угоду на участь у суспільно корисних роботах можуть укладати на різні терміни, у тому числі короткі. За роботу учасникам платять мінімальну зарплату — 6700 гривень. У середньому до "Армії" долучаються люди віком 45 років.

"Звичайно, зараховується пенсійний і страховий стаж, людина має всі соціальні гарантії, передбачені законодавством, зокрема лікарняні. Середній вік учасників "Армії відновлення" – 45 років, із них вищу освіту мають 22% громадян", — розповіли у департаменті соціального захисту населення Харківської ОВА.

Як писав KHARKIV Today, в Україні державна ініціатива "Армії відновлення" стартувала минулого року, Харківська область долучилася до неї у січні 2023 року.

У Харкові до "Армії відновлення" вирішили долучитися наприкінці лютого. За інформацією Харківської обласної військової адміністрації, наразі визначають замовників робіт.