Україну поділять на кілька зон для початку навчального року: куди потрапить Харків

Для навчання позмінно хочуть обрати опорні школи.

Про офлайн-навчання у Харкові мова не йде. 

В Україні розробляють схему зонування в залежності від безпекової ситуації. У деяких регіонах діти зможуть повернутися з парти, але не до всех шкіл. Зараз усі навчальні заклади перевіряють, щоб напрацювати схему. Школи, куди хочуть повернути дітей, інспектуватиме комісія із представників Держслужби з надзвичайних ситуацій, військово-цивільної адміністрації та місцевої територіальної громади. Вони даватимуть рекомендацію стосовно того, готовий навчальний заклад до навчання офлайн чи ні. Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов. 

Наразі також обговорюється питання, чи треба відкривати всю мережу шкіл чи скоротити їх кількість, оскільки багато людей, у тому числі вчителів, виїхали за кордон.   

"Ключова історія — Україна буде поділена на певні зони. Умовно кажучи, фронтові зони, там взагалі навчання не передбачається офлайн починати з 1 вересня. Ми розуміємо загрози. Зараз ведуться дискусії — Харків, Миколаїв, Донецька, Херсонська області. Зовсім інша історія Дніпропетровськ та інші міста. Зараз готується комплексне рішення, щоб був і цивільний захист, у тому числі, розглядається варіант, що будуть певні опорні школи і ці опорні школи, якщо там є укриття і багато інших факторів, то, можливо, вона буде навчатись в дві або, можливо, в три зміни. Зараз це все на етапі створення і корегування всіх деталей" — пояснив радник голови МВС.

Рішення про відкриття шкіл і формат навчання будуть приймати на місцях. Нагадаємо, міністр освіти і науки Шкарлет припускав можливість повернення харківських дітей за парти, натомість міський голова Ігор Терехов не допускає цього через небезпеку: лінія фронта дуже близько до міста. 

"У першу чергу ми повинні розуміти, що все ж таки відповідальність на себе про відкриття чи не відкриття навчального закладу будуть брати голови громад, тобто на місцях вони будуть вирішувати. Ми будемо інспектувати саме в процесі можливого бомбосховища, тобто, наскільки воно підготоване чи підготоване воно взагалі або, в тому числі, подавати певні рекомендації, що потрібно зробити, щоб убезпечити. Ми повинні розуміти, що не в усіх школах є підвальне приміщення, але знову ж таки є певні вимоги, як можна зробити такий обʼєкт цивільного захисту безпосередньо всередині школи, навіть без підвального приміщення. Саме з цією метою буде створена ця комісія, яка зараз вже, в тому числі, частково ми робимо ревізії по деяких школах і будемо надавати свої рекомендації", — розповів він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російська армія пошкодила ще одну школу в Харківській області

Ризикувати життями дітей у Харкові не будуть, запевнив мер міста Ігор Терехов в ефірі національних телеканалів.  

"Те, що стосується саме навчання — моя принципова позиція про те, що якщо військова обстановка буде такою, як вона є на сьогоднішній день, то про жодне офлайн-навчання не може йтися. Тому що це проблема і це небезпечно, це життя дітей. Я ніколи не піду на те, щоб ризикувати життям дітей та зробити офлайн-навчання. Буде навчання онлайн, ми до цього готуємось сьогодні, готується весь викладацький склад, всі вчителі наші і онлайн навчатимемо дітей, допоки не дозволить воєнна обстановка. Близько 110 шкіл тією чи іншою мірою зруйновані і сьогодні там дітки не можуть навчатися, і ми це чудово розуміємо. Тому виходитимемо з тієї ситуації, яка сьогодні є і яка складається на фронті", — розповів Харківський міський голова.

Нагадаємо, окупанти майже щоночі руйнують школи у Харкові. Зокрема, запустити навчальний процес у школах Харкова неможливо без бомбосховищ. Їх у місті замало.