Українська Вікіпедія оголосила "Конкурс наукових зображень"
В українській Вікіпедії розпочався "Конкурс наукових зображень".
Цього року він проводиться увосьме. Передбачено п'ять конкурсних номінацій: "Люди в науці", "Мікроскопія", "Живі організми", "Нефотографічні зображення" і "Загальна категорія". На конкурс можна подавати фотографії, зображення, анімовані зображення, а також відео та аудіофайли, що документують світ науки: об’єкти та ефекти досліджень, вчених під час роботи чи їхнє дослідницьке обладнання.
Конкурсні роботи мають бути завантажені до Вікісховища до 20 грудня 2023 року включно.
"У межах конкурсу буде передбачена спеціальна відзнака, присвячена наслідкам широкомасштабного російського вторгнення до України. На таку номінацію слід подавати фотографії пошкоджених або зруйнованих будівель наукових установ та інституцій, зруйнованого чи пошкодженого обладнання, а також архівні фотографії загиблих науковців, які загинули протягом 2022–2023 років", — розповів член оргкомітету "Конкурсу наукових зображень", доктор фізико-математичних наук, професор ХНУ ім. Каразіна Олексій Голубов.
Щоб взяти участь у конкурсі, треба перейти на сторінку у Вікісховищі, де зазначені умови змагання та інша корисна інформація. Також необхідно мати акаунт у Вікіпедії чи Вікісховищі: ті, учасники, у яких його немає, повинні зареєструватися у Вікісховищі. Оргкомітет спільно з журі минулорічного конкурсу підготував порадник для учасників та учасниць "Конкурсу наукових зображень", який допоможе підвищити шанс на перемогу.
Через воєнний стан цього року на конкурсі діють певні обмеження.
"Фотографії, які подаються на номінації "Загальна категорія" та "Живі організми", мають бути зроблені учасниками до 1 листопада 2023 року. Виняток становлять фотографії пошкоджених чи зруйнованих через російське вторгнення до України будівель наукових установ та наукового обладнання, які можуть бути сфотографовані і після 1 листопада цього року, але учасники мають попередньо узгодити їх подачу на конкурс із оргкомітетом", — зауважив член оргкомітету конкурсу Сергій Петров.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові визначили точне місце 50-ї паралелі
Контакти організаторів можна знайти на сайті конкурсу.
У кожній номінації буде визначено до п’яти переможців. Усі вони отримають дипломи та подарункові сертифікати інтернет-магазину на вибір.
Організатори нагадують про необхідність дотримуватись авторських прав: конкурсанти можуть подавати на розгляд лише власні роботи.