У посадовців МСЕК у Харкові під час обшуків знайшли 650 000 доларів

До схеми причетний голова однієї з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій у Харкові та 12-ро його спільників.

По всій Україні тривають викриття корупційних схем у медико-соціальних експертних комісіях.

Про це за підсумками засідання РНБО повідомив очільник СБУ повідомив Василь Малюк. Він оприлюднив кілька масштабних схем, які були нещодавно викриті в Україні саме серед співробітників медико-соціальних експертних комісій. Зокрема, Малюк згадав затримання 13-х учасників схеми у Харкові на початку жовтня. Тоді СБУ провела майже 90 обшуків, повідомлялося, що було знайдено пів мільйона доларів.

"У Харківській нейтралізовано організовану злочинну групу із 13 членів обласного МСЕК. Під час обшуків у них вилучено понад 650 тис. доларів. Посадовці продавали ухилянтам підроблені меддовідки для зняття з військового обліку за станом здоров’я", — повідомив Малюк.

Нагадаємо, Служба безпеки України викрила у Харкові злочинну групу з 13 осіб: посадовці МСЕК та їхні спільники за гроші "списували" ухилянтів з військового обліку. Голова однієї з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій обласного центру видавав фіктивні довідки про інвалідність.

"Щоб реалізувати "схему", посадовець залучив ще 12 спільників, які діяли у складі злочинної групи. Серед них – його підлеглі, а також очільники різних медустанов регіону та цивільні посередники. За матеріалами справи, спочатку фігуранти виготовляли фіктивні документи про нібито наявність захворювань, які є підставою для оформлення інвалідності. Для цього вони фальсифікували усю медичну документацію щодо історії "хвороби" свого клієнта, у тому числі щодо його перебування на стаціонарному лікуванні", — повідомляла СБУ.

Потім організатор схему забезпечував фіктивне рішення медико-соціальної експертної комісії про призначення групи інвалідності. Такі послуги коштували від 2 до 5 тисяч доларів США. Таким чином довідки отримали щонайменше 400 чоловіків призовного віку.

Kharkiv Today писав, що до схеми причетний лікар-невролог міжрайонної Слобідської МСЕК Руслан К. У декларації за минулий рік він задекларував понад 250 000 гривень зарплатні та готівкові кошти у сумі 6000 доларів як спільну із дружиною власність. Раніше він працював у МЦ "Здоров'я", є доктором медичних наук та лікарем вищої категорії.