У місті на Харківщині хочуть замінити герб із гроном винограду

В Ізюмі стартував конкурс на найкращий новий герб.

Назва міста Ізюм не пов'язана з виноградом, проте з радянських часів гроно зображене на гербі.

У місті Ізюм стартував конкурс на найкращий ескіз нового герба. Відповідне розпорядження підписав 30 травня начальник Ізюмської міської військової адміністрації Валерій Марченко. Про це повідомили на сайті Ізюмської міської ради.

Заявки на участь у конкурсі будуть приймати протягом місяця — до 3 липня. Відправляти листи потрібно на електронну адресу Управління культури Ізюмської міськради: kul-izum@ukr.net. У листі слід вказати — "На конкурс". Також заявки приймають за адресою: Ізюм, площа Центральна, 2,  КДК "Спартак" (2 поверх).

Як розповів заступник ізюмського міського голови Володимир Мацокін, до Ізюмської міськради звернулися щодо перейменування міста, оскільки воно начебто має відношення до родзинки та вживане російською мовою. У міськраді пояснили, що назва міста Ізюм не пов'язана з виноградом. Проте на гербі міста зображений виноград. Крім того, герб затверджували за часів російської імператриці Катерини II, історичного обґрунтування не враховували. Саме тому вирішили змінити герб міста та оголосили для цього конкурс.

"По конкурсу на новий герб. Передісторія і мотивація. Роздався досить неочікуваний дзвінок: "Що думаєте щодо перейменування міста? "Ізюм" — російське слово. Перекладається як родзинка…".  Далі ми довго пояснювали, що назва нашого міста не має жодного відношення до винограду. Є багато версій, але основна — переправа через Сіверський Донець. Нас вислухали. Сприйняли. Попрацювали співробітники нашого краєзнавчого музею. Дякую. Але останнє питання примусило замислитись: "Все це добре про переправу, а герб ви свій бачили?". І тут стало зрозуміло, що герб треба міняти оскільки він абсолютно не відображає історію нашого славного міста. Додайте до цього, що він підпадає під ознаки деколонізації, оскільки був затверджений авантюристські, без історичного обґрунтування за часів російської імперії анекдотично відомою катериною ІІ", — розповів Мацокін.

Зазначимо, раніше конкурс щодо створення офіційної символіки оголосили у Балаклійській громаді. Художників, дизайнерів та усіх небайдужих запрошують долучитися до створення герба, прапора та логотипа. Заявки на участь у конкурсі та конкурсні роботи приймають до 2 серпня. Подати заявку можна за адресою Балаклійської міськради: вулиця Жовтнева, 18, Балаклія. Також заявки приймають за електронною адресою: balgorsvet@ukr.net.

Як писав KHARKIV Today, Норман Фостер шукає ідеї для відновлення Північної Салтівки. Фундація британського архітектора Нормана Фостера оголосила міжнародний конкурс із відновлення Північної Салтівки, яка найбільше за всі райони міста постраждала від російських ударів. У конкурсі можуть брати участь архітектори, містобудівники, інженери та проєктанти з усього світу.