У мерії повідомили, що порушень на вибухонебезпечних об'єктах у Харкові не знайшли
Після обстрілу нафтобази у Немишлянському районі у Харкові перевірили 36 небезпечних об'єктів — 19 хімічно- та 17 вибухонебезпечних.
Перевірку провела спецкомісія. Під час обстеження об'єктів з хімічною складовою з'ясували, що на шести з них не зберігаються небезпечні речовини, на трьох підприємства не ведуть виробничих процесів. При перевірці пожежонебезпечних об'єктів порушень не знайшли. Результати перевірок озвучили на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
"З 17-ти пожежонебезпечних об'єктів 12 не ведуть господарської діяльності. На обстежених об'єктах, які працюють, дотримані вимоги законодавства у сфері поводження з вибухонебезпечними речовинами, і керівництво підприємств не допускає одночасного зберігання значних обсягів нафтопродуктів у ємностях", — повідомили у Харківській міській раді.
Комісія ТЕБ доручила постійно контролювати роботу небезпечних об'єктів. Контроль мають здійснювати департамент по взаємодії з правоохоронними органами та цивільного захисту, департамент надзвичайних ситуацій, адміністрації районів та відділом організації наглядово-профілактичної роботи Харківського районного управління Головного управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області.
Нагадаємо, 12 лютого мер Харкова Ігор Терехов доручив перевірити місця зберігання, транспортування, продажу нафтопродуктів та інші небезпечні об'єкти у місті. Комісія перевіряла виконання вимог техногенної та пожежної безпеки, законодавства у сфері охорони праці та екології на нафтобазах та складах паливно-мастильних матеріалів.
Як писав KHARKIV Today, Росія вдарила "шахедами" по Немишлянському району Харкова пізно увечері 9 лютого. Було влучання у нафтобазу, стався витік палива та пожежа у приватному секторі. Загинули семеро людей, троє отримали поранення.
Через витік палива забруднені кілька річок. Неподалік Харкова екологи виявили велику нафтову пляму. У річках Харківщини блокують поширення нафти.