У "Мегабанк" ввели тимчасову адміністрацію і шукають інвесторів

Фонд гарантування вкладів установив контроль над банком.

Інвесторам пропонують взяти на себе зобов'язання банку та професійно управляти його активами.

Фонд гарантування вкладів отримав доступ до систем "Мегабанку" та встановив контроль над банком. Про це 8 червня повідомили у Фонді гарантування вкладів. Наразі харківському банку, який НБУ визнав неплатоспроможним, шукають потенційних інвесторів.

"Завдяки публічності і прозорості усіх процесів, у п’ятницю 03 червня, після оприлюднення інформації про опір керівників банку нам вдалося встановити контроль над банком: Фонд отримав доступ до відділення, електронних систем банку та замінив собою всі керівні органи.  Нині уповноважена особа виконує усі функції та завдання, визначені Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". 

Варто відзначити відповідальну позицію працівників банку, які стали на захист законних інтересів клієнтів і виконали свій обов’язок з передачі Фонду контролю за банком. Завдяки цьому нині проводяться усі необхідні дії для забезпечення збереження активів та документації, формування реєстру вкладників для організації виплат, підготовки оптимального плану врегулювання. Зокрема, Фонд оголосив про пошук інвесторів, які зможуть взяти на себе зобов’язання банку і професійно управляти його активами", — підкреслила директорка-розпорядниця Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут.

Інвесторам пропонують такі способи виведення неплатоспроможного банку з ринку:

  • ліквідація банку з відчуженням всіх або частини його активів і зобов'язань на користь приймаючого банку;
  • відчуження всіх або частини активів і зобов'язань банку на користь приймаючого банку з відкликанням банківської ліцензії неплатоспроможного банку та подальшою його ліквідацією.
  • створення та продаж інвестору перехідного банку з передачею йому активів і зобов’язань неплатоспроможного банку і подальшою ліквідацією неплатоспроможного банку;
  • продаж неплатоспроможного банку інвестору.

Обов’язковою умовою, що висувається до потенційного інвестора, є передача йому усіх зобов’язань за вкладами, на які поширюються гарантії Фонду. Докладніше про умови участі у конкурсі — за посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Мегабанк" визнали неплатоспроможним. Що робити харків'янам

Вкладники "Мегабанку" підпадають під дію закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб", тобто Фонд поверне їм кошти у розмірі 100% вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку. Вклади в іноземній валюті відшкодовуються у гривні за курсом НБУ на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку.

"Розуміючи ситуацію, у якій опинилися вкладники банку, а це, переважно, жителі міста-героя Харкова, Фонд докладає максимальних зусиль, щоб розпочати здійснення гарантованих виплат якомога швидше, навіть раніше встановленого законом терміну", — заявила Світлана Рекрут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Акціонер "Мегабанку" просить допомоги у Верховної Ради

Оголошення про початок виплат пообіцяли розмістити на офіційному веб-сайті фонду. Сума коштів, які установа має можливість відшкодувати вкладникам АТ "Мегабанк" (зокрема фізичним особам-підприємцям), становить 4,1 мільярда гривень. Гарантовану суму можна отримати у будь-якому банку-агенті фонду.

Крім того, вкладники банку зможуть отримати гарантоване відшкодування дистанційно, не відвідуючи відділення банків-агентів. На сьогодні таку можливість надають 4 банки — ПАТ КБ "Приватбанк", АБ "Укргазбанк", АБ "Південний" та АТ "ПУМБ".

Водночас наглядова рада АТ "Мегабанк" одноголосно вважає, що Національний банк України, який визнав фінустанову неплатоспроможною, не взаємодіяв із правлінням АО "Мегабанк" з жовтня 2021 року для вирішення будь-яких регуляторних питань, що виникли внаслідок позапланової перевірки, проведеної у період із вересня до грудня 2021 року.

"Підхід НБУ до взаємодії з АО "Мегабанк" був нерегулярним та непрозорим. Оцінювати законність дій НБУ буде суд", — повідомили у наглядовій раді АТ "Мегабанк".

Також засновник та основний акціонер АТ "Мегабанк" Віктор Суботін 8 червня дає прес-конференцію через визнання фінустанови неплатоспроможною.

Нагадаємо, НБУ визнав "Мегабанк" неплатоспроможним. Більшість харків'ян оплачують комунальні послуги через "Мегабанк", зокрема пункти прийому платежів працюють у метро. Раніше "Харківенергозбут" рекомендував не оплачувати рахунки за електрику через "Мегабанк", оскільки він несвоєчасно перераховує отримані від споживачів гроші. Також гроші споживачів від "Мегабанку" не отримувало Первомайське комунальне підприємство "Тепломережі".