У медзаклади на звільнених територіях Харківщини повертаються медики
Медзаклади у Вовчанській та Куп'янській громадах пошкоджені через обстріли та розграбовані окупантами.
На звільнених територіях Харківської області відновлюють роботи медичні заклади. Там працювали медики навіть під час окупації. Ті лікарі, які були евакуйовані, невдовзі зможуть повернутися на ці території. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації з посиланням на департамент охорони здоров'я.
"Наразі департамент охорони здоров’я ХОВА збирає інформацію щодо потреб медиків та стану приміщень медзакладів", — сказано у повідомленні.
Зокрема, вже відомо, що у Вовчанській центральній районній лікарні частково пошкоджений через обстріли дах харчоблока та вибиті вікна. Лікарі та молодший персонал працюють у лікарні, ті, хто евакуювався, скоро повернуться. За інформацією департаменту охорони здоров'я, в лікарні є медпрепарати та обладнання. Службовий автомобіль вкрали російські окупанти.
У селищі Білий Колодязь Вовчанської громади Чугуївського району відсутнє майно в амбулаторії сімейної медицини. Його розграбували окупанти.
Пошкоджень не виявили у Куп'янському територіальному медичному об'єднанні. Там у наявності обладнання. Однак у медзакладі не вистачає медичного персоналу, також необхідно пальне для генераторів.
У Балаклійській центральній районній лікарні через обстріли вибиті вікна у приміщеннях інтенсивної терапії, дитячої реанімації та лабораторії. Територію лікарні розміновують. Вирішують питання із забезпеченням лікарні медикаментами.
Також знешкоджують вибухонебезпечні предмети на території Ізюмської центральної районної лікарні. Будівля лікарні повністю зруйнована. Як повідомили у департаменті охорони здоров'я ХОВА, медперсонал чекає дозволу, аби повернутися в Ізюм.
За інформацією Харківської обласної військової адміністрації, у деокупованих громах на Харківщині наразі працюють 25 бригад екстреної медичної допомоги — це 286 фахівців, які працюють на 29 "швидких". Медики працювали й під час окупації. Усе необхідно вони отримували з України.
"Ми спілкуємся з усіма цими бригадами та вирішуємо логістичні питання, визначаємо, що їм потрібно, як їх підсилити людьми й технікою", — сказав директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Віктор Забашта.
Як повідомили у ХОВА, кількість "швидких" можуть збільшити, якщо в цьому буде потреба. Вирішується питання забезпечення медзакладів на деокупованих територіях генераторами та обігрівачами.
Нагадаємо, підрозділи Національної поліції України продовжують відновлювати роботу на деокупованих територіях Харківської області. Знайти номери телефонів та адреси відділів поліції можна за посиланням.