У Києві назвали екологічною катастрофою потрапляння нафтопродуктів до річок Харкова
Попередньо підраховано, що збитки екології від витоку нафтопродуктів склали 30 мільйонів гривень.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець назвав забруднення нафтою річок і ґрунтів у Харкові, яке сталося через російський обстріл нафтобази у Немишлянському районі, екологічною катастрофою. Забруднення якщо не одразу, то поступово вплине на процеси у ґрунті. Імовірно, деякі землі не можна буде використовувати.
"Забруднення нафтопродуктами, в принципі, — це екологічна катастрофа. Тому, що ті компоненти, які є в нафті, які є взагалі у будь-яких нафтопродуктах, вони, потрапляючи у ґрунт, порушують певні процеси. У будь-якому випадку треба вживати велику кількість заходів, використовувати різні інструменти, у тому числі абсорбенти, для того, щоб забрати їх з навколишнього середовища. Це вкрай складний процес. І він може зупинити використання... Якщо ми, наприклад, кажемо про сільськогосподарську землю, то потрапляння нафтопродуктів в сільськогосподарську землю може призвести до негативних наслідків та зупинки використання цих земель на певний час", — сказав Стрілець в ефірі національного телемарафону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про нафтобазу у Харкові, яку не вперше атакували російські безпілотники
Стрілець розповів із посиланням на Держекоінспекцію, що через витік близько 3000 тонн нафти забруднено водну поверхню площею близько 780 000 квадратних метрів. Нафтопродукти поширилися річками Уди, Лопань, Немишля та Харків. Також забруднені ґрунти. Співробітники Держслужби України з надзвичайних ситуацій, Держекоінспекції та Басейнового управління водних ресурсів річки Сіверський Донець намагаються мінімізувати наслідки забруднення. За попередніми даними, збитки екології від витоку нафти складають 30 мійльонів гривень.
"Маємо перші орієнтовні підрахунки збитків від цього інциденту. Вони складають на сьогоднішній день близько 30 мільйонів гривень. Але для остаточного підрахунку треба ще зробити певні аналізи, зробити додаткові проби. І відповідно вже покласти цей випадок як ще один кейс у загальний кошик тих злочинів щодо довкілля, які рашисти сьогодні роблять на нашій території", — розповів Стрілець.
Як писав KHARKIV Today, на Харківщині поставили уловлювачі нафтових плям, однак вони не спрацювали. Окрім загороджень планують застосовувати абсорбуючі засоби, які мають всотувати паливні матеріали, що потрапили до річок.