У Харкові встановили новий пам'ятник

Питання про узаконення пам'ятника винесли на засідання топонімічної комісії.

Пам'ятник азербайджанському поету і філософу Нізамі Ґенджеві встановили на площі Фейєрбаха. За словами члена топонімічної комісії Харківської міськради, тепер самобуд повинні узаконити.

О 16:00 13 вересня відбудеться засідання топонімічної комісії. Розглядатимуть два питання: встановлення пам'ятника азербайджанському поетові Нізамі  Ґенджеві у сквері на площі Фейєрбаха і встановлення у новоствореному сквері Мислителів пам'ятника філософам Григорію Сковороді, Мірзі Фаталі Ахундову і Абаю Кунанбаєву. Водночас перший пам'ятник вже встановили. Про це повідомила член топонімічної комісії, депутат Харківської міськради Ірина Гончарова.

"Я завжди ґрунтовно готуюсь до засідань. Півдня вивчала біографію Нізамі Ґенджеві, читала його поеми, розглядала фото вже існуючих пам'ятників поету в інших країнах і містах. Особливо ретельно той, який створив харківський скульптор Сейфаддін Гурбанов у Любляні (Словенія). І раптом бачу у стрічці фото вже встановленого пам'ятника. Який сенс існування топонімічної комісії, яка насправді Міська комісія з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища, якщо її рішення навіть не рекомендаційні. Ми просто повинні узаконити вже існуючий самобуд", — написала Ірина Гончарова у Facebook

Депутат каже, що вже немає сенсу ставити питання, чому вибрали саме цей сквер і чи будуть збережені зелені насадження.

"Значна частина скверу вже загорнена у бетон, як у нас завжди роблять. Навколо ходить задоволений як кіт, що вкрав сметану "видатний зодчий" Чечельницький, позбавлений посади, але не доступу до розпилу бюджетних коштів", — повідомила Ірина Гончарова.

За словами члена топонімічної комісії, другий пам'ятник — видатним мислителям трьох народів, за стилем їй нагадує "п'ятірку з ломбарду" (так називали пам'ятник більшовикам-героям Громадянської війни на площі Конституції).

"Трьох мислителів об'єднує лише те, що вони один про одного нічого не знали. Яка ідея скульптури? Що хоче нам сказати автор? Я не розумію. Я вважаю, що всі проєкти пам'ятників, які встановлюють у громадських просторах, повинні пройти громадське обговорення і оцінку незалежних експертів", — написала Ірина Гончарова.

Нагадаємо, 9 вересня у соцмережах опублікували фото встановлення пам'ятника Нізамі  Ґенджеві у сквері на площі Фейєрбаха. Про встановлення пам'ятника у виконанні українського скульптора азербайджанського походження Катіба Мамедова домовилися у червні.

Як писав KHARKIV Today, влітку 2016 року харківський скульптор Сейфаддін Гурбанов відкрив створену ним скульптуру філософа Нізамі Ґенджеві у Парку книги у Любляні (Словенія).