У Харкові ухвалили рішення про введення власної системи оповіщення про тривоги, але це не означає, що вона одразу запрацює

У міськраді понад рік тому почали лобіювати децентралізовану систему оповіщення. Згоди від ДСНС поки що немає.

Харків наближається до того, аби кількість сповіщень про повітряні тривоги зменшилась.

Сьогодні виконавчий комітет міської ради ухвалив рішення про введення в експлуатацію місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення Харкова. Фактично у місті підготувалися до запуску цієї системи.

"Згідно з рішенням, система пройшла всі необхідні випробовування та готова до використання за призначенням. Нагадаємо, нова система оповіщення розділятиме сигнали тривоги для міста та області. Це дозволить зменшити кількість тривог у місті та створити комфортніші умови для роботи бізнесу, зокрема, торгових центрів, банків та інших установ. Вона має кілька джерел живлення, забезпечена резервними каналами зв'язку та обладнана голосовими повідомленнями, які дають змогу конкретизувати тип загрози для міста",  — йдеться в офіційному повідомленні мерії.

Проте відомо, що Головне управління ДСНС не надає дозволу на запуск цієї децентралізованої системи, про це повідомив Ігор Терехов. Як наслідок  — протягом січня 2025 року тривоги у Харкові лунали сукупно 13 діб. Це загрожує харківському бізнесу, який потерпає від того, що має зачинятись на час загроз.

Як це працюватиме: система має включатися, коли ворожі ракети насуваються саме на місто, а не в область. Розроблений проєкт надали на узгодження військовим, наприкінці 2024 року систему протестували у Харкові. Мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що тестування диференційованої тривоги було успішним.