У Харкові спростували заяву РФ щодо розробки бактеріологічної зброї

У лабораторіях зберігають лише штами музейних культур.

Епідеміологи понад 70 років вивчають циркуляцію збудників особливо небезпечних інфекцій у їхніх природних осередках.

За останні дні на брифінгах для російських ЗМІ російські військові зробили кілька заяв про співпрацю України з американськими вченими у вивченні природних біологічних патогенів та розробці біологічної зброї. Цю інформацію 10 березня спростували у Харківському обласному центрі контролю та профілактики захворювань.

"Вивчення циркуляції збудників особливо небезпечних інфекцій, на які вказується в заявах (туляремія, лептоспіроз, геморагічні вірусні лихоманки, холера та інше), проводиться в нашій області уже понад 70 років, тобто ще за радянських часів науково-дослідні медичні установи Росії мали весь зібраний матеріал. Співпраця з провідними НДІ Росії тривала до 2014 року", — розповіли вчені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На війну до Харкова Росія відправляє співробітників охоронних фірм

Епідеміологи уточнили, що у лабораторіях системи Міністерства охорони здоров'я України зберігаються лише штами музейних культур, не патогенні для людей і потрібні для ідентифікації виділених збудників. Культури збудників, що виділяються під час досліджень, відповідно до нормативних документів з біобезпеки, підлягають обов'язковому знищенню зі складанням відповідних протоколів.

"Цей факт і використали російські військові для створення пліток про нібито знищення у нас із початком війни високопатогенних культур, які використали для розробки біологічної зброї", — пояснили експерти.

Епідеміологи ще раз наголосили, що у центрах контролю та профілактики захворювань лише вивчають циркуляцію збудників особливо небезпечних інфекцій у їхніх природних осередках.

"Гучні неправдиві заяви з боку російських військових можуть свідчити лише про намір використання агресором проти народу України біологічної зброї або як привід для подальшої ескалації воєнних дій", — вважають у Центрі контролю та профілактики захворювань.

Нагадаємо, 10 березня — 15-й день війни. Близько 5 ранку 24 лютого Росія почала наступ на територію України