У Харкові прийняли новий тариф на холодну воду
Холодна вода і водовідведення стануть дешевшими на копійку.
31 травня у Харкові пройшло відкрите обговорення тарифів на холодну воду і водовідведення на 2022 рік. Через загрозу поширення коронавірусу обговорювали тарифи онлайн — у Zoom.
Проєкт тарифів озвучила заступниця генерального директора — директорка фінансово-економічного департаменту комунального підприємства "Харківводоканал" Яна Хайло.
"У відповідності з розрахунковими матеріалами, планові тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення на 2022 рік для суб'єктів, які не є суб'єктами господарювання, на 2022 рік у порівнянні з чинними тарифами зменшуються на 0,072%. Планові тарифи на централізоване водопостачання про водовідведення для споживачів, які є суб'єктами господарювання, на 2022 рік у порівнянні з чинними тарифами зменшуються на 0,06%", — сказала Хайло.
Згідно з проєктом, для споживачів, які є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення (підприємства, оптова ціна), ціна на холодну воду в 2022 році складе 6,012 гривні за кубометр з податком на додану вартість (чинний тариф — 6,06 гривні). За водовідведення суб'єкти господарювання (підприємства) будуть платити 2,70 гривні за кубометр (чинний тариф — 2,712 гривні).
Для споживачів, які не є суб'єктами господарювання (населення), у 2022 році кубометр холодної води коштуватиме 16,068 гривні з податком на додану вартість чинний тариф — 16,08 гривні). Водовідведення — 8,868 гривні за кубометр (чинний тариф — 8,928 гривні).
Як пояснили в "Харьківводоканалі", тарифи зменшилися, незважаючи на постійне зростання цін і тарифів на основні складових послуг. На це вплинуло оновлення водопроводів і економія електроенергії за рахунок покупки її на рику, а не у постачальника.
"Протягом останніх років відбулося оснащення основних виробничих фондів систем водопостачання і водовідведення (санація, заміна аварійних ділянок водопроводів, оновлення парку протиаварійної техніки, впровадження енергоефективних заходів). З огляду на те, що витрати на електроенергію, які мають найбільшу вагу, підприємство здійснювало ряд важливих організаційних заходів і рішень щодо зменшення витрат на електроенергію. Проводимо закупівлю електроенергії на ринку, а не у постачальника останньої надії, що зменшує вартість електроенергії на 56%, споживаємо послуги з розподілу електроенергії за першим класом, що дає економію підприємству на 155 мільйонів гривень у рік. Значно зменшений відсоток втрат води, які тільки за чотири місяці поточного року змінилися на 5,5% у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року", — пояснила Хайло.
Зауважень і пропозицій під час обговорення не було.
"Питань немає, дана інформація задовольняє. Якщо будуть пропозиції, обов'язково поставимо вас до відома", — сказав заступник харківського міського голови з питань забезпечення життєдіяльності міста Андрій Руденко.
Відзначимо, далі рішення про прийняття тарифів на 2022 рік має винести Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Як зазначила Хайло, регулятор може скорегувати проєктні розміри тарифів з урахуванням прогнозованого тарифу на електроенергію, розміру мінімальної заробітної плати на 2022 рік, індексу інфляції та курсу валют.