У Харкові планують створити музей-меморіал

Де він буде знаходитись, поки невідомо.

Під час планування музею-меморіалу обіцяють урахувати громадську думку.

У Харкові планують створити музей-меморіал, присвячений загиблим через війну харків'янам. Меморіал пропонували зробити з будинку по вулиці Наталії Ужвій на Північній Салтівці, що був зруйнований під час війни. Однак мешканці будинку попросили цього не робити. Питання щодо створення музею-меморіалу будуть обговорювати з громадськістю. Про це повідомив харківський міський голова Ігор Терехов у медіамарафоні "Лютий LIFE".

"Є у нас певні думки щодо створення музею-меморіалу. Я був на зустрічі з мешканцями 82-го будинку по Ужвій. І ми дуже так емоційно спілкувалися. Вони приїхали, бо їх хвилює, що далі, яка доля цього будинку. Ми довго спілкувалися з ними. Що стосується меморіалу, я їм казав: "А може зробити з цього будинку меморіал?". А вони кажуть: "Ні, дуже просимо вас, ні, бо це — наша пам'ять і наш біль". Буде багато таких зустрічей, думок, нам потрібно буде знайти ту золоту середину, щоб вона задовольнила і мешканців міста, і людей, які постраждали. Будемо ще спілкуватися, думати над цим питанням", — сказав Терехов.

Мер нагадав, що зараз розробляється генеральний план міста. На Північній Салтівці планується нове будівництво, "а не залатання дірок". Вона стане сучасним мікрорайоном, побудованим за новітніми технологіями, де будуть стояти 6-ти та 7-ми поверхові будинки.

Також працюють над концепцією відбудови центру. Ще одна будівля, що містить пам'ять про війну — Будинок рад.

"Дуже багато зруйнованих будинків. Ці будинки — це наша історія. Просто так — відкинути її, неможливо. Це наша архітектура, це Слобожанська архітектура, українська. Нам потрібно все це скласти, щоб воно було таким кубом, — сказав Терехов. — Я зробив пропозицію Фостеру, щоб він, зберігаючи наші традиції, зробив нове — те, чого не було в Харкові. Рейхстаг. Лорд Фостер робив проєкт Рейхстагу, де залишив центральну частину рейхстагу, а все інше у сучасному стилі. Він сказав — так. Я дуже хочу, щоб ця будівля була пам'яткою, щоб ми пам'ятали цю жахливу війну. Але залишити цю центральну частину, а потім створити сучасну".

Як писав KHARKIV Today, станом на 8 лютого 2023 року у Харкові було пошкоджено 6116 будівель і споруд

Серед пошкоджених об'єктів 3352 — це багатоквартирні житлові будинки, 1809 — приватні будинки, 280 — дитячі садки, школи та вищі заклади освіти, 77 — заклади охорони здоров'я, 174 — адміністративні будівлі та споруди соціальної інфраструктури, 424 — інші об'єкти, у тому числі комунальної та критичної інфраструктури, споруди комерційного призначення.