У Харкові під виглядом лікування наркозалежності поширювали метадон
За даними Держбюро розслідувань, щомісячний обіг нелегального бізнесу складав 10 мільйонів гривень.
Масштабну схему розповсюдження наркотиків викрили. Про це повідомили у Держбюро розслідувань.
За їхніми даними, організоване угруповання діяло практично у всіх регіонах країни і видало тисячі рецептів на купівлю ліків, чиє неконтрольоване використання часто призводить до фатальних наслідків.
"Встановлено, що зловмисники активно працювали з 2014 року під виглядом державної програми лікування наркозалежних. Система, покликана допомагати наркозалежним, насправді ще більше втягувала молодь у наркоманію та сприяла поширенню у суспільстві цього ганебного явища. За попередньою версією слідства, зловмисники мали зв'язки з високопосадовцями у правоохоронних органах. Ділки у погонах наживалися на людських залежностях і під прикриттям благородних намірів без докорів совісті заробляли шалені гроші", — розповіли у Держбюро розслідувань.
Там уточнили, організатори створили незаконні підприємства, які у свою чергу відкрили наркологічні кабінети у великих містах України. До схеми також було залучено аптеки. За оперативною інформацією, за кілька сотень гривень зловмисники продавали рецепти на 40 таблеток метадону. Потім покупці законно отримували метадон та перепродували його на чорному ринку. Одна точка продавала в середньому до 2000-3000 рецептів на місяць.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справу харківського поліцейського-наркоторговця передали до суду
"За попередньою оцінкою, щомісячний обіг нелегального бізнесу міг становити близько 10 мільйонів гривень. У рамках кримінального провадження 17 лютого проходять понад 40 обшуків у Києві, Харкові, Запоріжжі, Одесі та Дніпрі. Обшуки проводяться і у залучених до схеми посадових осіб серед місцевого керівництва правоохоронних органів", — повідомили у Держбюро розслідувань.
Про результати слідчих дій обіцяють повідомити додатково.
Попередня кваліфікація події — ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень правоохоронцем, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу України (незаконний збут наркотичних засобів, вчинений організованою групою), ч. 3 ст. 359 Кримінального кодексу України (незаконні купівля, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації, вчинені організованою групою).
Санкції статей передбачають позбавлення волі на строк до 12 років із конфіскацією майна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліцейські зловили 27 жителів Харківської області з наркотиками
Усіх, хто володіє інформацією про незаконну діяльність таких кабінетів, у Держбюро розслідувань просять повідомляти на гарячу лінію: +38 (044) 300 27 07.