У Харкові огородили парканом фонтан за 17 мільйонів гривень
Це найбільший в Україні круглий "сухий фонтан".
Фонтан в сквері на площі Свободи, який урочисто відкрили минулого літа, вже ремонтують. Взимку там красувалася новорічна прикраса, яку харків'яни прозвали "пам'ятник оленю". Зараз це місце огороджене декількома парканами, а фахівці проводять там роботи.
Фонтан радував харків'ян з 23 серпня минулого року. У жовтні 2020 року всі фонтани в місті відключили. Минулого тижня вони почали відновлювати свою роботу після зимової перерви. Сезон фонтанів відкрився в місті 2 квітня. Першими почали працювати чотири чаші на майданчику біля оперного театру і фонтан на Дзеркальному струменю. У мерії повідомили, що на черзі фонтани в саду Шевченка. Перед включенням фахівці перевірили насосне та світлове обладнання фонтанів, налаштували форсунки.
Що відбувається з "сухим фонтаном" — його налаштовують до пуску чи ремонтують — не зрозуміло.
У лютому управління екології та благоустрою департаменту житлово-комунального господарства Харківської міської ради оголосило тендер на закупівлю послуги з ремонту та технічного обслуговування фонтанів за 7 108 623 гривень. До списку потрапили двадцять фонтанів. Один з них — фонтан в сквері на площі Свободи. З оприлюднених документів незрозуміло, які конкретно роботи проводитимуться (з ремонту та / або технічного обслуговування) і яка конкретно сума піде на цей фонтан.
До того ж, початок аукціону заплановано на сьогодні, 6 квітня, але роботи вже проводяться. Згідно з інформацією в системі державних закупівель ProZorro, до аукціону допустили дві організації: спеціалізоване комунальне підприємство "Харківзеленбуд" Харківської міської ради та ТОВ "ОСК-СЕРВІС".
Нагадаємо, харківський фонтан найбільший в нашій країні круглий "сухий фонтан" складається з семи кілець, 150 струменів і обладнаний світлодіодними лампами з безліччю варіантів підсвічування.
Нагадаємо, саме на відкритті цього фонтану Геннадій Кернес останній раз з'являвся на публіці. Воно відбулося 23 серпня 2020 року і супроводжувалося великим стовпотворінням. У народі цю подію прозвали "коронавірусним фестивалем" — майже всі присутні були без масок і не дотримувалися соціальної дистанції.