У Харківському університеті відновився навчальний процес

Близько 20 000 студентів отримуватимуть знання дистанційно.

Студентам, які захищають Україну у складі сил тероборони, Збройних сил України або залишаються на окупованій території, нададуть академічну відпустку.

З 28 березня Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна відновив дистанційне навчання. Відповідний наказ підписала ректорка Тетяна Кагановська.

Заняття відбуватимуться в асинхронному онлайн-режимі з використанням платформ дистанційної освіти та з максимальним урахуванням потреб та можливостей усіх учасників освітнього процесу.

"По можливості деякі дисципліни, які вимагають безпосередньої присутності студента у лабораторіях, проходження практики та інше, будуть перенесені на наступний семестр (крім випускних курсів)", — пояснили у ХНУ ім. В.Н Каразіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти обстріляли ще один університет у Харкові

Процес взаємодії зі студентами (аспірантами) обіцяли організувати у максимально лояльному форматі:

  • учні мають право будь-де отримувати неформальну освіту, результати якої будуть враховані;
  • мають можливість скористатися внутрішньою та зовнішньою академічною мобільністю;
  • мають право оформлення індивідуального навчального плану;
  • перебування студента (аспіранта) у теробороні, Збройних силах України або на окупованій території може бути підставою для надання академічної відпустки.

"Всі ці дії максимально дебюрократизовані та вимагають лише заяви (зокрема, в електронній чи усній формі)", — додали у виші.

Сесію для студентів не випускних курсів перенесено на період з 1 до 15 липня.

Випуск студентів має відбутися:

  • для магістрів — до 25 травня 2022 року;
  • для бакалаврів — до 24 червня 2022 року.

Атестацію претендентів на вищу освіту планують провести дистанційно з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Бакалаврську кваліфікаційну роботу студент може замінити на атестаційний іспит.

Студентів просять тримати зв'язок із кураторами, співробітниками деканатів та органами студентського самоврядування. З будь-яких питань закликають звертатися до них.

"Водночас адміністрація просить з розумінням поставитися до нинішньої ситуації та зрозуміти, що у Каразінському здобувають освіту близько 20 000 людей і не завжди є можливість термінового розгляду звернень", — уточнили у виші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністр пообіцяв відновити знищений виш у центрі Харкова

Нагадаємо, 1 березня у головному корпусі ХНУ ім. Каразіна внаслідок обстрілу вилетіли вікна. 2 березня після обстрілу загорівся корпус  соціологічного факультету ХНУ ім. Каразіна.