У Харківській області зупинили розкрадання грошей на будівництві лінії оборони
Детективи Бюро економічної безпеки заблокували кошти на рахунках однієї з фірм, яка не мала ніякого досвіду у зведенні оборонних укріплень.
БЕБ за матеріалами Державної служби фінансового моніторингу України викрило будівельну компанію в спробі розтрати бюджетних коштів на будівництві фортифікаційних споруд на території Харківської області. Підприємство багато разів вигравало тендерні торги одного з департаментів Харківської обласної військової адміністрації. За підрахунками, компанія отримала підряд на будівництво фортифікаційних споруд вартістю понад 240 млн грн. Але на початку 2024 року перерахувала гроші фірмі-субпідряднику, яка тільки-но була створена і не мала жодного стосунку до будівництва.
"Частину коштів, а саме 20,45 млн грн товариство перевело на рахунки фізичної особи-підприємця, яка була зареєстрована у січні 2024 року. Згадувана особа фактично працює адміністратором закладу харчування, тобто немає відношення до будівництва. Водночас після отримання коштів вона намагалась перерахувати їх на рахунок компанії, що може бути пов’язана із діяльністю так званих "конвертаційних центрів", — повідомили у БЕБ.
Детективи заблокували вихідні платежі по рахунках фізособи-підприємця, сума 20,45 млн грн теж блокується. Досудове розслідування триває.
Як писав KHARKIV Today, ХОВА у середині лютого законтрактувала будівництво фортифікацій на 2,02 мільярди гривень. Усі закупівлі із будівництва фортифікаційних споруд були розміром менше 45 млн грн, проходили за закритою процедурою.
"Загальна сума вражає – за останні дні адміністрація Олега Синєгубова законтрактувала будівництво фортифікацій на 2,02 мільярди гривень. Як видно з графіка, таким чином ХОВА за тиждень фактично подвоїла свій портфель "оборонних" замовлень. Всі ці угоди були укладені у лютому, коли падіння Авдіївки було очевидне, а тиск рашистів на Харківщину лише посилився. Краще пізно, ніж ніколи", — йдеться у матеріалі "Наших грошей".
За умовами контрактів, фортифікаційні споруди мають бути зведені до травня 2024 року та до 1 січня 2025 року.
Найбільшими підрядниками на будівництво фортифікацій за весь час російського вторгнення на харківщині стали ПАТ "Трест Житлобуд-1" (1,75 млрд грн), ТОВ "Проектний Альянс" (0,81 млрд грн), ТДВ "Житлобуд-2" (0,50 млрд грн), ТОВ "Жилстрой-3" (0,35 млрд грн), ТОВ "Тех-інком" (0,23 млрд грн), "Бізнес проєкт" (0,18 млрд грн), "Слобожанська будівельна компанія "Саргон" та ін.
На пресконференції 25 лютого у Києві Президент України Володимир Зеленський зазначив, що за його інформацією, фортифікаційні споруди на Куп'янському напрямку є одними з найкращих. За аналогією такі ж зводять на інших ділянках.