У Харківській області запровадять систему моніторингу за "чорними" лісорубами
У Харківській області створять портал з базою даних про основних і ймовірних забруднювачів повітря, незаконних видобувачів корисних копалин і "чорних" лісорубів.
Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної державної адміністрації закуповує послугу з впровадження і функціонування регіональної системи моніторингу навколишнього середовища. Відповідний тендер опублікований на сайті державних закупівель ProZorro.
"Мета — визначення стану навколишнього природного середовища, зокрема виявлення основних і потенційних джерел забруднення за контактними номерами (дані звітів, статистичні дані) і дистанційними (аеро- і космічні знімки) даними по визначенню їх впливу на геосферу Землі", — пояснив замовник.
Головним завданням у документації зазначено створення регіональної системи екологічного моніторингу довкілля Харківської області з визначення основних (підприємства і організації, де є стаціонарні джерела забруднення і які подають звіти про викиди в атмосферу або обсяги стічних вод) і потенційних (підприємства і організації, які мають стаціонарні джерела забруднення та не подають звіти про викиди або обсяги стічних вод) джерел забруднення. Базою стануть дані дистанційного зондування Землі, космічні знімки і контактні дані.
Систему впроваджують для:
- визначення основних і потенційних джерел забруднення атмосфери, гідросфери та літосфери;
- визначення ділянок видобутку корисних копалин відкритим способом (пісок, глина, крейда, вапняк) і встановлення ймовірних незаконних кар'єрів;
- встановлення координат виявлених забруднювачів;
- визначення потенційних небезпечних речовин в локалізованих джерелах забруднення;
- розробки фільтрів цифрової обробки космічних зображень для автоматичного виявлення можливих порушень (несанкціоновані вирубки лісів, видобуток корисних копалин);
- створення системи космічного моніторингу навколишнього середовища Харківської області.
Систему впроваджуватимуть у два етапи. На першому створять базу геоданих основних і ймовірних забруднювачів Харківської області, під час другого — багатошаровий геопортал системи моніторингу навколишнього середовища.
Аукціон призначений на 7 жовтня. Завершити всі роботи з впровадження системи моніторингу навколишнього середовища повинні до 25 грудня 2021 року. У департаменті житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ХОДА припускають, що вартість впровадження системи моніторингу складе 1 мільйон гривень.
Як писав KHARKIV Today, на річці у Харківській області встановлять уловлювач сміття з відеокамерою.
У жовтні на річці Уди у Харківській області встановлять уловлювач сміття. Поруч обладнають камеру, щоб за роботою уловлювача можна було стежити онлайн.