"Тут уже нічого немає": противник позначає розграбовані будинки у Харківській області
Люди допомагають та підтримують один одного.
Борівську громаду повністю окупували російські війська десять днів. Про це повідомили у Борівській селищній раді.
На окупованій території люди продовжують виживати в надскладних умовах. ворожої техніки. Найбільше вона зосереджена в населених пунктах Підвисочанського, Первомайського, Ізюмського, Чернещинського, Піско-Радьківського та частини Вишесолоненського старостинських округів.
На території громади бойові дії поки що не ведуться, але чутно вибухи та звуки обстрілів", — поінформували місцеві чиновники.
За їхніми даними, несанкціонованим "керівництвом" громади тимчасово опікується "комендатура", яку очолює російський кадровий військовий.
"До складу "комендатури" входять також люди з числа місцевих колаборантів. Вони надають окупантам інформацію про місцевих жителів, їхню діяльність, достаток та політичні погляди. Окупанти вибірково відвідують будинки деяких борівчан, де проводять обшуки та забирають певні речі, збирають інформацію про відсутніх. Місцевих підприємців спонукають до відновлення діяльності та співпраці з окупаційною владою", - розповіли у селищній раді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти призначили комендантом Борової військового з Новосибірська
Також там уточнили, що окупанти та колаборанти схаменулися про посівну кампанію і наполегливо рекомендують керівникам сільгосппідприємств виводити людей у поле та відновлювати весняно-польові роботи.
"Втім, з розбитою чи викраденою технікою, без палива та з нестачею посівних матеріалів та добрив зробити це проблематично. До того ж ніхто не гарантує сільгосппрацівникам безпеки від замінувань та під час обстрілів. Тим фермерам, хто не погоджується працювати в таких умовах, один із місцевих колаборантів загрожує "націоналізувати" землі та передати їх у користування іншим", - пояснили у Борівській громаді.
Окупанти дозволили місцевим жителям пересуватися між населеними пунктами громади, а також за її межі у напрямку Куп'янська та Сватове, але повністю контролюють цей процес на блокпостах. За попередньою інформацією, не пускають лише до села Піски-Радьківські.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Самоорганізація жителів Харківської області в окупації вразила росіян
"Деякі жителі сіл, в яких велися найзапекліші бої, незважаючи на небезпеку, ризикують повертатися у свої будинки з інших населених пунктів громади. Деякі будинки зруйновані, деякі розграбовані. Так, у селі Дружелюбівка на воротах та на дверях спустошених домоволодінь залишено написи: "Тут уже нічого немає", - повідомили у Борівській селищній раді.
Там додали: у Боровій працюють продуктові магазини "Вишенька", "Оптовичок", "Фенікс" та деякі інші. Також працюють магазини у більшості сіл громади. Продукти возять із Сватового та Куп'янська.
"Як і раніше, окупанти не дають дозволу на ввезення української гуманітарної допомоги на територію громади і відмовляються надати зелені коридори для евакуації людей, при цьому позиціонуючи себе перед жителями "визволителями" громади від "злочинної української влади" і поширюючи інші фейки", - розповіли чиновники.
По можливості вони закликають попередити людей, які перебувають в окупації, що потрібно намагатися уникати передачі своїх паспортних даних будь-кому з окупаційних властей незалежно від того, яку мету ті декларують.
"Ці персональні дані згодом можуть бути використані як для примусового вивезення до трудових та фільтраційних таборів на територію "ДНР", "ЛНР", Росії, так і для примусової мобілізації чоловіків або організації псевдо-референдумів. Наші земляки, яким зараз вкрай складно, знаходяться в інформаційному вакуумі, тому застереження, які ви передасте рідним, можуть врятувати життя їм та сусідам, з якими вони поділяться інформацією", — пояснили в Боровській селищній раді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В одному з селищ Харківської області відновили мобільний зв'язок
Багато жителів громади не втрачають сили духу та віри у перемогу, відзначають Великдень, моляться за мир, збираються, разом готують їжу на вулиці, допомагають та підтримують один одного.