Третина харківських водіїв не знають, що їх оштрафували

Повідомлення з поліції про штрафи часто не знаходять адресатів.

Чим більше камер автоматичної фіксації, тим більше штрафів. З початку вересня камери зафіксували у Харкові понад 100 тисяч випадків перевищення швидкості.

Виявилось, що майже третина водіїв, за даними національного сервісу Штрафи UA, навіть не знають про те, що їх оштрафували.

Таємничий штраф

6 липня у Харкові запрацювала перша камера фіксації перевищення швидкості. Новинку встановили на Московському проспекті. Тоді це був експеримент, але вже у вересні поставили ще чотири камери, а зараз їх уже 11. Ці пристрої серйозно вплинули на ситуацію на дорогах. Насамперед, за даними поліції, поменшало аварій.

"За час роботи камер у місцях їх встановлення вдалося досягти зниження кількості ДТП з постраждалими та загиблими втричі", — заявив начальник Патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Це середні дані в Україні, але у Харкові статистика приблизно така сама.

Очевидну користь камери принесли й бюджету: у Харкові з вересня до листопада камери зафіксували 104 тисячі порушень швидкісного режиму, штрафів виписали на 38 мільйонів гривень.

Ось тільки заплатили їх лише 73% порушників. У злісних неплатників почали відбирати автомобілі, але це завжди вирішує проблему. Часто водій може просто не знати, що він десь перевищив швидкість та потрапив у поле зору камери. Справа у складній і тривалій процедурі виписування штрафу. Після того, як камера зафіксувала перевищення швидкості, інформація надходить до центру обробки даних автоматичної фіксації порушень Департаменту патрульної поліції. Там поліцейські перевіряють факт порушення та виносять ухвалу. Дані про штраф вносяться до загального реєстру адміністративних правопорушень, а власнику надсилають повідомлення.

Йти воно може довго. Не знаючи, що її оштрафували, людина пропускає 10 днів, коли може відбутися 170 гривнями і змушена платити вдвічі більше плюс витрати виконавчої служби. Шансів оскаржити штраф на підставі того, що не було повідомлення про нього практично немає.

"Оскільки у нас пошта працює сумнівно, і навіть регламентованих термінів доставки кореспонденції не дотримуються, питання пошуку винного все одно лягає на ту людину, яку оштрафували. Тому людина, яка зацікавлена ​​у тому, щоб у неї не було штрафів, повинна за цим стежити" , — пояснив KHARKIV Today юрист "Харківського автоклубу" Денис Журавель.

Виходить, що за штрафами за порушення швидкості слід стежити самостійно.

Об'їхати небезпечне місце

Отримати повідомлення про перевищення швидкості та заплатити штраф можна у кількох сервісах: "Дія", “Штрафи ПДР”, "Сервіс перевірки адмінпорушень у сфері безпеки дорожнього руху" та "Штрафи UA". Вони дозволяють оперативно відстежувати штрафи та погашати їх онлайн.

Зараз у сервісі "Штрафи UА" розробляють функціонал, який дозволить об'їжджати потенційно небезпечні місця з камерами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де знаходяться камери фіксації порушень правил дорожнього руху

"Ми вирішили у нашому додатку окрім основних функцій перевірки та моментальної оплати штрафів додати функцію, яка дозволить водієві бачити загальну статистику порушень на ділянках доріг, де встановлені камери, та одночасно статистику своїх порушень у цих місцях", — каже засновник сервісу Денис Дмитров.

Функція загальної та особистої статистики порушень на ділянках доріг, де встановлені камери, буде доступна водіям вже після нового року.

"Вони зможуть спланувати свій маршрут так, щоб не їздити через це місце і, можливо, надалі уникнути аварій, або просто їхати зі швидкістю меншою, ніж це допускається", — повідомили KHARKIV Today у "Штрафи UА" .

Розробники розраховують, що новий функціонал дозволить вдвічі зменшити кількість ДТП на дорогах України.