Теча на руїнах. У багатьох харківських будинках після обстрілу не вдається підключити воду

"Те, що не добили обстріли, доб'є вода", — скаржаться харків'яни у соцмережах. Після того, як інтенсивність обстрілів міста пішла на спад, комунальникам вдалося відновити подачу холодної та гарячої води до багатьох районів, де її не було з початку березня. Але пошкоджені мережі часто не витримують благ цивілізації.

У Харкові, згідно з щоденним звітом "Харківводоканалу", понад 130 будівель відключено від водопостачання через серйозні магістральні порушення. Найбільше таких будинків на Північній Салтівці. Локальних поривів набагато більше — щодня виявляються нові наслідки обстрілу.

Затопило під'їзди та підвали

Вулиця Наталії Ужвій знаходиться на околиці Харкова біля Об'їзної. Вона першою зустрічала російські снаряди, які летіли салтівськими мікрорайонами з Циркунів. Тут і на вулиці Дружби Народів найбільше постраждалих і зовсім зруйнованих будинків. Ще кілька тижнів тому сюди не пускали місцевих жителів — обстріл практично не припинявся.

Будинок 96 на Наталії Ужвій був пошкоджений, але не розбитий. Минулого тижня дали холодну воду — і одразу ж у розбитому будинку утворився потоп.

"Почало затоплювати під'їзд, підвал. Сусіди 5 червня повернулися, щоб відключити рубильники, тому що повинні були підключити ще й електропостачання і тоді могло статися замикання. Вони дві години відчиняли двері — все намокло і набухло", — розповіла KHARKIV Today мешканка будинку Надія Цой.

Кілька днів мешканці будинку намагалися додзвонитися до водоканалу та ділянки "Жилкомсервісу". Скрізь їм відповідали, що вода до будинку не подається і всі вентилі перекриті.

"Приходили до будинку з водоканалу. Щоправда, мешканці були змушені буквально змусити їх перевірити суть скарги. Виявилося, що справді помилково включили воду, вентилі були несправні і вона заливала все з 16 поверху", — каже ще одна мешканка будинку, Наталя.

З подібними проблемами стикаються багато жителів цього району. Квартира Леоніда Логвиненка на Північній Салтівці постраждала тричі. У перші дні війни до неї прилетів снаряд, але квартира залишилася цілою. Потім вдарили морози, лопнула опалювальна система у сусідів нагорі і житло залило водою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як працюватимуть ліфти в обстріляних будинках Харкова

"Обвалилася стеля, пошкоджені меблі. А тиждень тому вони знову включили воду, мабуть, щоб добити те, що не добили рашисти", — розповів мешканець потерпілого будинку.

Вода тече й у дірявих трубах будинку №160 на проспекті Тракторобудівників. До аварійної служби додзвонитися дуже складно.

"Незрозуміло, звідки тече"

У "Харківводоканалі" про проблему знають. Кажуть, постійний витік води після перезапуску комунікацій — часте явище не лише для Салтівки, а й для селища Жуковського та П'ятихаток.

"Тепломережі починають запускати системи опалення, щоб перевірити їхню роботу, десь тече. У нас — та сама історія. Ідуть незадоволення, але, на жаль, поки мережа не наповниться, незрозуміло, звідки тече", — заявив директор "Харківводоканалу" Віталій Панов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У квитанціях "Харківводоканалу" з'явиться нова графа

За його словами, одна з причин того, що неполадки із мережами не виходить швидко усунути — закриті квартири. Під час військових дій люди масово виїхали з міста, багато хто досі не повернувся. Часто причиною пориву ставали прості фільтри води. Від вибухів лопалися пластикові колби і виникала течія. Часом, зізнається Панов, потрапляти у закриті квартири, у яких виявлено течію, доводиться за допомогою "Жилкомсервісу" та поліції — тобто просто зламувати замки.

Після війни, як обіцяє уряд, усім, хто втратив житло внаслідок обстрілів, буде виплачена компенсація. Але ось тим, хто постраждав від неправильно перекритих вентилів або труб, що лопнули, компенсацій, на жаль, не буде.