Сиваш, Миропіль чи Янголів: перелік нових назв для міста Первомайський

Розпочався перший тур голосування.

Буде три тури голосування, у другому братимуть участь лише мешканці громади.

23 січня у Первомайського стартує голосування за нову назву міста. Так рішення було прийняте на засіданні топонімічної комісії, де відібрали 15 варіантів назв міста, за які можуть голосувати мешканці. Серед запропонованих є назви на честь хліборобства, миру та 93-ї бригади "Холодний Яр".

"Із близько шестисот назв, які були запропоновані через онлайн-форму, було відібрано 15, які відповідають всім критеріям відбору (стислість, змістовність, позитив, зручність у використанні, легкість транслітерації, прив'язка до місцевості та унікальність)", — розповів міський голова Первомайського Микола Бакшеєв.

Які назви відібрала комісія:

1) Сива́ш. На честь колишньої назви населеного міста Харківської губернії. Як розповів Микола Бакшеєв, ця назва згадується у книзі "Харківська губернія, список населених міст за 1864 рік".

2) Хлібода́р. На честь розвинутої харчової промисловості міста — хліборобства.

3) Озеря́нськ. На честь головної святині й покровительки міста Харкова і Слобожанщини.

4) Ми́ропіль. На честь миру України.

5) Орі́льків. На честь назви річки на території Лозівського району (колишній Первомайський район).

6) Кві́точ. На честь квітучості міста.

7) Коза́цьк. На честь свободи рідного краю. Микола Бакшеєв зазначив, що тут йдеться про сміливість, відвагу та непокірність ворогам.

8) Сіму́га.На честь семи водних джерел, що розташовані на території Первомайської громади.

9) Зла́топіль. На честь родючості краю.

10) Бере́цьк. На честь назви річки на території Лозівського району (колишній Первомайський район).

11) Звитя́жин. На знак любові до мешканців міста та Первомайської громади, люди, що мають звитягу (сміливість, подвиг, гарна вдача).

12) Доброда́р. На честь добробуту громади.

13) Я́нголів. На честь янголів-охоронців, прихисток міста та захист від ворогів.

14) Холодноя́рськ. На честь 93-ї бригади "Холодний яр", яка зупинила в березні 2022 просування окупантів до Первомайського.

15) Сві́точ. На честь символу волі, просвіти та правди.

Голосування пройде у три тури, перший уже розпочався 23 січня. Він триває на офіційних сторінках — під постом Миколи Бакшеєва у Facebook, а також у Telegram. Обирати назву можна протягом тижня.

Потім підіб'ють підсумки, відберуть п'ять назв із найбільшою кількістю голосів, й розпочнеться другий тур. Він буде тривати на платформі Е-Дем. Обирати назву під час другого туру зможуть лише мешканці Первомайської громади, які зареєструються на цій платформі й поставлять електронний підпис або зроблять це у Центрі надання адмінпослуг (потрібен паспорт).

У третьому турі запропонують обрати з двох назв. Але третього туру може й не бути.

"У третій тур,вийде лише дві назви, найрейтинговіші з п'яти, але лише в тому випадку, якщо жодна назва не набере у другому турі більше 50% голосів. Якщо таке станеться, то третього туру не буде, а на розгляд депутатського корпусу буде запропоновано саме цю назву", — пояснив Бакшеєв.

Нову назву буде запропоновано затвердити депутатам Верховної Ради.

Як писав KHARKIV Today, Первомайський планували перейменувати ще шість років тому, однак назву випустили з переліку обов'язкових. Первомайський міський голова каже, що під час російської війни місто має позбутися усього радянського спадку.