Судитимуть лікарів, які допомогли побудувати великий "бізнес" на наркозалежних у Харкові
Зловмисники заробили на продажі наркотиків понад п'ять мільйонів гривень, у них знайшли майна і грошей на пів мільйона доларів.
Співробітники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування стосовно зловмисників, які у Києві та Харкові створили мережу з продажу метадону. У "наркологічних кабінетах" лікарі видавали рецепти на метадон, призначений для замісної терапії наркозалежним. Учасники "схеми" отримували метадон та продавали його наркозалежним у своїй аптеці.
"Після ознайомлення стороною захисту з матеріалами справи її буде передано до суду", — розповіли у ДБР.
Слідчі встановили, що мережу з продажу метадону створили у 2020 році, відтоді лікарі видали понад 15 000 незаконних рецептів на отримання наркотиків. Загалом за весь час "роботи" учасники схеми встигли продати понад 10 кілограмів метадону та заробити понад п'ять мільйонів гривень.
У зловмисників провели обшуки, під час яких виявили готівку та машини, придбані на гроші від продажу наркотиків. Загальну вартість майна оцінили у понад пів мільйона доларів. Гроші передадуть у дохід держави.
Підозри отримали:
1. організатор, співорганізатор і керівник злочинної організації:
- за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації та керівництві нею) Кримінального кодексу України,
- ч. 2 ст. 319 (організація незаконної видачі рецептів на право придбання наркотичних засобів),
- ч. 2 ст. 320 (організація порушення правил відпуску наркотичних засобів),
- ч. 3 ст. 209 (організація легалізації майна, здобутого злочинним шляхом),
- ч. 2 ст. 306 (організація використання коштів у великому розмірі, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, з метою продовження незаконного обігу наркотичних засобів злочинною організацією).
2. троє керівників структурних частин злочинної організації (засновники і директори товариств — адміністратори наркокабінетів):
- за ч. 2 ст. 255 (участь у злочинній організації),
- ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 319 (сприяння незаконної видачі рецептів на право придбання наркотичних засобів),
- ч. 3 ст. 209 (легалізація майна, здобутого злочинним шляхом).
3. дев'ятеро лікарів наркологічних кабінетів:
- за ч. 3 ст. 28 і ч. 1 та 2 ст. 319 (незаконна видача рецептів на право придбання наркотичних засобів).
"У ході слідства були проведені понад 170 різного типу експертиз, у тому числі судово-медичних, психіатричних, почеркознавчих та технічних. Також проводились контрольні закупки, огляди декількох тисяч медичних карток та медичних рецептів тощо", — розповіли у ДБР.
Фото: ДБР
Фото: ДБР
Фото: ДБР
Фото: ДБР
Як писав KHARKIV Today, у Харківській області викрили банду наркодилерів. У липні поліцейські провели спецоперацію у восьми регіонах країни: Харківській, Сумській, Донецькій, Одеській, Київській, Дніпропетровській, Чернівецькій, Миколаївській областях, а також місті Київ. Під час неї затримали 14 наркоторговців.