Суд скасував передачу активів харківського олігарха-втікача

Український медіахолдинг не передали в управління "1 + 1 Інтернет".

Восени 2020 року активи Українського медіахолдингу ("Авторадіо", Korrespondent.net, "Теленеделя і інші) передали в управління компанії "1 + 1 Інтернет", проте компанія виявилася збитковою. Суд рішення скасував.

15 червня Окружний адміністративний суд Києва скасував передачу Українського медіахолдингу, що належить бізнесменові-втікачу Сергію Курченку в управління "1 + 1 Інтернет". Про це пише "Бабель" з посиланням на відповідне рішення суду.

"Визнати протиправним та скасувати рішення тендерного комітету Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, оформлене протоколом №31 від 10.09.2020 про визнання товариства з обмеженою відповідальною "1 + 1 Інтернет" переможцем для управління арештованим майном товариства з обмеженою відповідальністю "Український медіахолдинг", —  сказано у рішенні суду.

Відзначимо, в Український медіахолдинг входять сайти, видання та радіостанції — "Авторадіо", "Ретро FM", Lounge FM, "Джем FM", Korrespondent.net, Bigmir.net, KP.ua, "Кореспондент", "Теленеделя", "За кермом"( журнали), газети "Комсомольська правда в Україні","Аргументи і факти" (газети).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Півроку без Кернеса: хто тепер володіє "7 каналом"

Раніше до Окружного адміністративного суду Києва звернувся Український медіахолдинг з позовом до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних злочинів. Позивач просив суд визнати протиправними дії останнього, який визнав "1 + 1 Інтернет" управителем майна Українського медіахолдингу.

Український медіахолдинг вважає, що Агентство по розшуку і менеджменту активів порушило порядок обрання управителя арештованого майна позивача, тому його потрібно скасувати. Суд встановив, що пропозиція "1 + 1" була найбільш вигідною — обіцяли п'ять мільйонів гривень доходу до держбюджету в місяць, водночас, як з'ясувалося, компанія була збитковою.

Компанія "1 + 1 Інтернет" приховала інформацію про кредитну заборгованість у розмірі 33 мільйонів гривень. Суд порахував, що компанія не могла гарантувати 60 мільйонів гривень доходу в рік.

Як пише "Українська правда"з посиланням на заступника АРМА Володимира Павленка, Український медіахолдинг ще не передавали в управління "1 + 1 Інтернет", оскільки договір досі не укладено. Причина — відсутність оцінки і згоди Антимонопольного комітету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові запускають новий телеканал

Нагадаємо, у вересні 2020 року Національне агентство розшуку активів (АРМА) оголосило переможцем конкурсу на управління активами Українського медіахолдингу компанію "1 + 1 Інтернет".

У 2013 році Український медіахолдинг придбав олігарх Сергій Курченко. У 2017 році Печерський районний суд заарештував активи Українського медіахолдингу, у 2019-му — передав активи АРМА. Влітку 2020 року АРМА оголосило конкурс на право управляти цими активами.