Суд не дозволив взяти під варту підозрюваного у загибелі курсантів викладача
Олександр Шевчук залишається під домашнім арештом до 12 серпня.
4 липня на засіданні Харківського апеляційного суду не задовольнили клопотання прокурора щодо зміни міри запобіжного заходу підозрюваному у загибелі двох курсантів Олександру Шевчуку. Прокурор просив узяти підозрюваного під варту без права внесення застави. Однак, за рішенням суду, Шевчук залишатиметься під домашнім арештом. Про це пише "Суспільне" з посиланням на речника Харківської обласної прокуратури Дмитра Чубенка.
"Оскільки підозрюваний був посадовцем у цьому університеті, завідувачем кафедри, то він знав персональні дані курсантів: і загиблих, і які були очевидцями події. Він міг на них впливати, щоб заплутати слідство. Можливо, сьогоднішнє рішення суду [від 4 липня — ред.] було спровоковано тим, що підозрюваний зараз звільнений з університету", — пояснив Дмитро Чубенко.
Адвокат Олександра Шевчука, Сергій Швець запевнив, що його підзахисний не збирається ховатися від слідства. Сам підозрюваний під час засідання заявив, що "хотів би справедливості".
"Він постійно підвищував свій професійний рівень, має статус сапера міжнародного рівня. Я вважаю, те, що Шевчук добровільно з'явився як на вручення підозри, так і на судове засідання, те, що він добровільно звільнився зі служби, свідчить про те, що він бажає надавати як слідству, так і суду допомогу. Він не хоче ховатися й уникати відповідальності", — сказав Швець.
Правоохоронці розслідують справу за двома провадженнями — ст. 119 (убивство через необережність) і ст. 263 (незаконне поводження з бойовими припасами) Кримінального кодексу України. Як розповів Дмитро Чубенко, у Національному університеті цивільного захисту, де сталася загибель курсантів через артилерійський снаряд, працюють із тротилом, а не з артснарядами.
Як писав KHARKIV Today, удень 31 травня у приміщенні одного з навчальних підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій пролунав вибух. Трагедія сталася за 50 кілометрів віх Харкова, у приміщенні гуртожитку, де перебували курсанти Національного університету цивільного захисту.
Під час вибуху поранення отримали троє третьокурсників. Двоє поранених курсантів Роман С. і Євген К. померли у "швидкій" дорогою до лікарні, 20-річний курсант отримав незначні травми. 3 червня двох загиблих курсантів поховали у Харкові.
Слідчі встановили, що здетонував артилерійський снаряд 152 калібру. Його приніс у навчальний корпус начальник кафедри Олександр Шевчук. За деякий час він наказав курсантів розбирати боєприпас і зробити з нього макет. Курсанти сказали, що не знають, як це правильно зробити, оскільки навчаються тільки на третьому курсі. Однак начальник заявив, що не пустить їх у звільнення, якщо вони не зроблять цього.
На час проведення розслідування щодо загибелі двох курсантів відсторонені четверо співробітників Національного університету цивільного захисту. 12 червня Шевчука звільнили з університету.