Стати штурмовиком: як на Харківщині проходить набір до "Гвардії наступу"

Подати анкету можна в Центрах надання адміністративних послуг.

Щодня до Центрів надання адмінпослуг приходять десятки жителів Харківщини, аби стати частиною штурмових бригад.

Майор поліції в запасі Вячеслав Маслов дізнався про "Гвардію наступу" з оголошення у перший день набору. Поговорив із дружиною і вирішив долучитися, пішов до Центру надання адмінпослуг у Мерефі. Сьогодні чоловікові виповнилося 47 років, він заповнив анкету і чекатиме дзвінка від прикордонної служби. Спочатку хотів долучитися до бригади поліції, але вирішив змінити рід занять, адже в поліції прослужив більше двадцяти років. Якщо його анкету відберуть, далі буде навчання, злагодження і відправка в складі штурмової бригади "Сталевий кордон" на Донбас.

"Коли війна, хто буде захищати неньку Україну? Я обрав "Сталевий кордон". Спочатку хотілося мені в батальйон "Лють", оскільки я ветеран поліції. Подумав, що там уже був, а прикордонником не був і вирішив стати прикордонником. Усі підрозділи виконують одне завдання — звільнення країни", — розказав про мотивацію Вячеслав. 

До центру адмінпосліг він прийшов тільки з паспортом, більше ніякі документи не потрібні. Більше того, анкету можна заповнити за телефоном або дистанційно на сайті. Перед цим краще вирішити, який вид служби обрати — за контрактом або за мобілізацією.

"Можна подати анкету в телефонному режимі або на сайті. Потім відбір кандидатів, представники комплектування виходять на зв'язок із кандидатми. За контрактом доведеться служити мінімум три роки, по мобілізації — до закінчення військового стану", - повідомив заступник начальника відділу комплектування 4-го прикордонного загону Сергій Степанов.

Соціальні гарантії, матеріальне забезпечення гарантується усім, хто втсупає до "Гвардії наступу". У Харківській області заявки можна подати в ЦНАПах Мерефи, Богодухова, Краснограда, Лозової і Змієва.

Скільки добровольців з Харківщини за перший тиждень стали кандидатами до "Гвардії наступу", військові воліють не говорити: цю інформацію може використовувати ворог. За даними МВС, за кілька днів кампанії через сайт в Україні подали 7 900 анкет: до поліцейської бригади "Лють" добровольці відправили понад 2000 заявок, до п'яти бригад Національної гвардії 4500 заявок, до бригади прикордонників "Сталевий кордон" було більше 1200 бажаючих. Жінок у штурммові бригади не беруть: їм пропонують посади зв'язківців, кухарів, фельдшерів. 

Нагадаємо, 3 лютого Міністерство внутрішніх справ України запустило національну кампанію "Гвардія наступу" та створило вісім штурмових бригад:

1. Бригада Державної прикордонної служби "Сталевий кордон";

2. "Червона калина" (захисники, які брали участь у боях у Донецькій та Луганській областях, обороняли Київ);

3. Бригада Нацполіції "Лють"

4. "Рубіж" (бійці, які відстоювали Гостомельський аеропорт та Рубіжне у Луганській області);

5. "Спартан" (штурмова бригада, яка обороняла Харків);

6. "Кара-Даг" (бригада, яка буде звільняти Крим);

7. "Буревій" (бригада утилізації російських військових);

8. "Азов" (один з основних осередків оборони Маріуполя).

ЯК ПРАЦЮЮТЬ ЦНАПИ У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

- Харківський район, м. Мерефа, вул. Культури, 2б, з понеділка по суботу з 9:00 до 17:00.

– Красноградський район, м. Красноград, вул. Більовська, 94, з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

– Лозівський район, м. Лозова, вул. Грушевського, 2, з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

– Богодухівський район, м. Богодухів, вул. Молодіжна, 2, з понеділка по суботу з 9:00 до 16:00.

– Чугуївський район, м. Зміїв, вул. Адміністративна, 16, з понеділка по суботу з 9:00 до 16:00.