Скільки жителів Харківської області стали переселенцями через війну

Житло більшості людей зі статусом ВПО пошкоджене або знищене.

Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування в Україні має намір встановити факти порушення міжнародного гуманітарного права.

Зустріч із делегацією Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування в Україні відбулася у Харкові 12 червня. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

На заході розглянули вчинені військовослужбовцями Російської Федерації злочини у Харківській області та порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях.

"Бойові дії тривають щодня. Фактично Харків і частина районів знаходяться під перманентними артилерійськими обстрілами. Приблизно 26 громад з 56, а це майже третина території, частково або повністю окуповані. З початку російської агресії Збройним силам України разом з іншими військовими підрозділами вдалося звільнити понад 20 населених пунктів. Але ситуація залишається складною, зокрема, у гуманітарному плані", — розповів заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни обстрілювали Харків "Смерчами" та "Ураганами""

За словами директора обласного департаменту соціального захисту населення Юрія Шпараги, внаслідок пошкодження житла або його повного знищення з'явилося понад 306 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З них 186 тисяч зараз перебувають на території Харківської області.

"Хочу зазначити, що нам вдалося евакуювати дві соціальні установи з Ізюмського та Богодухівського районів — психоневрологічний інтернат та дитячий будинок. Також нам вдається перераховувати заробітну плату співробітникам на тимчасово окуповані території", — поінформував Юрій Шпарага.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'ян на якийсь час розселятимуть до гуртожитків вишів та коледжів

Представники комісії планують провести зустрічі з жертвами злочинів та внутрішньопереміщеними особами для встановлення фактів порушення міжнародного гуманітарного права.

Окрім обговорення ходу слідчих дій, під час зустрічі говорили про примусову депортацію та надання психологічної підтримки постраждалим від воєнних дій.

"Для нас дуже важливо все, що ми почули. Інформації дуже багато, тому потрібен певний час, щоб її проаналізувати та засвоїти. Нам пощастило, що у складі нашої делегації також є досвідчені слідчі, які допоможуть нам розібратися у ситуації", — підсумував голова. комісії ООН із розслідування Ерік Мосе.