Скільки нелегальних співробітників знайшли у Харківській області за два тижні перевірок

Десятеро роботодавців використовували найману працю без оформлення трудового договору.

Всього провели більше 40 перевірок.

У Харківській області за два тижні інспекційного етапу кампанії з боротьби з нелегальною працею виявили 80 чоловік, допущених до роботи без належного оформлення трудових відносин. З 1 липня провели більше 40 інспекційних відвідувань щодо питань оформлення трудових відносин серед роботодавців з високим ризиком використання незадекларованої праці. 11 з цих перевірок завершили і склали акти інспекційних відвідувань. Про це повідомили у Головному управлінні Держпраці у Харківській області.

Зокрема, перевірили 36 суб'єктів господарювання сфери організації харчування, торгівлі та послуг, яким видано ліцензії на підакцизні товари тощо.

"За результатами відвідувань посадовими особами було встановлено десять роботодавців, які використовують найману працю без укладення (оформлення) трудового договору. 80 чоловік були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин. При виявленні незадекларованих співробітників вживаються заходи щодо притягнення до відповідальності за порушення у сфері законодавства про працю та податкового законодавства", — розповіли у Держпраці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'янин хоче стати головним в Україні з питань праці

Там уточнили, мета перевірок — не штрафи, а дотримання вимог законодавства про працю. Одним з основних напрямків роботи стала інформаційно-роз'яснювальна робота, спілкування з роботодавцем і найманими працівниками та публікації у засобах масової інформації.

"Фахівцями проводяться відвідування роботодавців з метою інформування їх і співробітників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, сприяння підвищенню поінформованості щодо проблеми незадекларованої праці загалом і формуванні базового рівня розуміння проблеми потенційними цільовими групами", — пояснили у Держпраці.

Нагадаємо, з 1 липня по всій Україні почалися перевірки роботодавців для боротьби з тіньовою зайнятістю. Відповідно до закону, перевіряльники можуть прийти до будь-якого роботодавця у будь-який день і перевірити оформлення трудових відносин. Вони можуть безперешкодно проходити до виробничих, службових і адміністративних приміщень роботодавців, ознайомлюватися з документами, спілкуватися із співробітниками та представниками роботодавця, задавати їм питання і отримувати пояснення.

Згідно ст. 265 Кодексу законів про працю, за нелегальних працівників, підміну трудового договору про стаж, виплату зарплати у конверті, виплати винагороди співробітнику без нарахування податку та використання праці працівника повний день при оформленні його на неповний день, передбачений штраф — 60 тисяч гривень. За повторне правопорушення протягом двох років, роботодавцю доведеться заплатити 180 тисяч гривень.