Скільки бюлетенів на минулих місцевих виборах визнали недійсними в Харківській області

Вибори в Харкові можуть відбутися цієї осені.

У процентному співвідношенні найменша кількість заповнених виборцями регіону бюлетенів була недійсною. За кількісними показниками ця цифра найбільша в країні.

Понад два мільйони голосів виборців залишилися неврахованими на місцевих виборах у 2020 році по всій Україні. На цих виборах була перша масштабна виборча кампанія за новим Виборчим кодексом України. Через це бюлетені для голосування на місцевих виборах в минулому році дійсно були значно складніші за змістом і структурою. Про це повідомили в Центральній виборчій комісії.

"У ЦВК є дані про пораховані дільничними і територіальними виборчими комісіями близько 29 мільйонів бюлетенів, якими скористалися понад 10 мільйонів виборців на торішніх виборах депутатів місцевих рад всіх рівнів. 7,23% цих бюлетенів визнано недійсними, а отже, ці голоси не враховані при визначенні депутатського складу місцевих рад", — розповіли вони.

Найбільша частка недійсних бюлетенів в Чернівецькій області — 11,29%, це 78 309 бюлетенів із загальної кількості виданих виборцям області. Найменша частка в Харківській області — 5,38%, або 103 400 бюлетенів.

"Понад два мільйони голосів виборців виявилися неврахованими, тому що люди некоректно (або з порушенням вимог закону) поставили позначку за свого кандидата і політичну партію, а визначені законом критерії оцінки дійсності таких бюлетенів не дозволили врахувати їх під час підрахунку голосів, хоча в деяких випадках логіка і суть волевиявлення виборця були зрозумілими", — пояснили в ЦВК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одноголосно. Комітет виніс на розгляд Верховної Ради питання про вибори в Харкові

Там додали, кількість втрачених голосів через недійсність бюлетенів приблизно можна порівняти з населенням цілої європейської країни, наприклад Словенії або Латвії.

Нагадаємо, 25 жовтня 2020 року харків'яни, зокрема, вибирали міського голову. Тоді більшість проголосувала за чинного мера Геннадія Кернеса, який в той час знаходився на лікуванні в берлінській клініці "Шаріте". Він не приймав присягу в Харківській міськраді. За словами голови міської виборчої комісії Ольги Мозгової, Геннадій Кернес міг вступити на посаду і без присяги, бо вже приносив її в 2010 році, коли вперше обрався міським головою. 16 грудня мер, обраний втретє, помер. За призначення позачергових виборів Харківського міського голови повинна проголосувати Верховна Рада.