Скандал в Ізюмі: у дитячому садку чекають дитину з інвалідністю

У дитячому садку № 2 є чотири групи з інклюзивною формою навчання.

Мама п'ятирічного Олега Наталія Пархоменко вирішила в телефонному режимі влаштувати свою дитину до дитячого садка Ізюма. Вона зателефонувала вихователю, а потім звернулася до журналістів. Завідувачка дитсадком не розуміє, чому мама не написала заяву на влаштування дитини в інклюзивну групу, і чекає її.

Інцидент стався в Ізюмі 25 березня. Наталія Пархоменко вирішила влаштувати свою дитину до дитячого садка в телефонному режимі. У п'ятирічного Олега — дитячий церебральний параліч і епілепсія. Йому за всіма правилами потрібна інклюзивна освіта. Подібні групи створюють в дитсадках і школах за необхідності.

"Відразу не було таких великих відхилень від розвитку, потім місяців у вісім він перестав сідати. А потім у рік з гаком у нього почалися напади. Я сильно переживала, дуже, не знала, що мені робити, завжди викликала "швидку"... Завідувачка мені сказала, що дитину ми з нападами не беремо: вашій дитині потрібен фахівець, краще медсестра, але справа в тому, що таких медсестер у нас немає", — розповіла Наталія Пархоменко в сюжеті "Сніданку з 1+1". 

Завідувачка дитячим садком №2 Ірина Ананенкова запевняє, що мама 5-річного Олега до неї не зверталася, а говорила з вихователькою, яка не могла приймати рішень про влаштування дитини до дитсадка.

"Ми всіх мам чекаємо завжди з задоволенням, надаємо допомогу, наскільки це можливо. Заяви не було, мами не було, в електронній черзі вона теж не стояла. Ми не знаємо інформації, скільки дитині років, я навіть не знаю прізвища дитини. Я не знаю, чому мама вирішила зателефонувати вихователю. У мене особистий прийом є, навіть незважаючи на карантин", — пояснила Ананенкова.

Зараз в дитячому садку працюють чотири інклюзивні групи, в кожній по троє дітей. За необхідності може бути відкрита ще одна група.

"Допускається до трьох дітей, зараз групи заповнені. Якщо звертаються з проханням, якщо є висновки інклюзивної-ресурсного центру для дитини, що до нас комісія її направляє, то ми відкриваємо нову групу", — повідомила завідувачка дитсадком.

Для отримання направлення до дитячого садка батьки дітей з інвалідністю повинні отримати висновок інклюзивно-ресурсного центру в Ізюмі, де в залежності від хвороби дають рекомендації, яких лікарів потрібно пройти. Потім на підставі їх висновків інклюзивно-ресурсний центр проводить засідання комісії, де дає висновок і з ним направляє дитину до дитсадка.

"У нас три дитсадки, де є інклюзивні групи, беруть туди за висновками інклюзивно-ресурсного центру. Вони надають нам рекомендації, скільки корекційних годин і які фахівці повинні проводити. Потім у нас вже пишеться заява і надається місце в групі. Заява батьків за бажанням пишеться, в яку групу віддати дитину за віком. Мені навіть якось прикро, що мама дитини звернулася не до мене, не прийшла. Через телефонні розмови це не вирішується", — розповіла завідувачка дитсадка.

За словами начальника управління освіти Ізюмської міськради Олексія Безкоровайного, про інцидент він дізнався з сюжету у новинах і запрошує маму на зустріч.

"У дитсадку є вільні місця. Є два пристосованих садки, де є електронна черга. Буквально тиждень тому звернулася матуся, яка принесла висновок, що її дитина може відвідувати дитячий садок. Ми серед року взяли її без проблем, питань ніяких не було. Я запрошую маму, завідувачку, проведемо розмову", — пообіцяв Безкоровайний.