Що відремонтують у Харкові та області за кошти Фонду відновлення
На Харківщині за кошти державної субвенції відремонтують пошкоджені медичні заклади, будівлю сільради і ЦНАП.
За офіційною інформацією Міністерства охорони здоров'я, шість постраждалих від війни медзакладів Харківщини відбудують коштом субвенції з держбюджету.
"Уряд виділив понад 6,6 мільярда гривень на проєкти відбудови з фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф. Частина коштів буде спрямована на відновлення та ремонт медзакладів різного профілю у найбільш постраждалих від війни областях", - повідомили у МОЗ.
На Харківщині коштом субвенції з державного бюджету будуть відновлені:
1. Центр первинної медико-санітарної допомоги у Дергачах;
2. Центр первинної медико-санітарної допомоги у Малій Данилівці;
3. Центр первинної медичної допомоги у Золочеві;
4. Обласна дитяча клінічна лікарня №1;
5. КНП "ЦПМСД" Дергачівської міської ради;
6. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини №1 у Старому Салтові.
Окрім того, у переліку на відновлення за цю субвенцію Центр надання адміністративних послуг і адміністративна будівля селищної ради Старосалтівської селищної ради.
Ці об'єкти були затверджені на першому засіданні Міжвідомчої робочої групи з розгляду пропозицій щодо виділення коштів Фонду ліквідації наслідків збройної агресії при Міністерстві відновлення. За даними Мінвідновлення, за понад 15 місяців війни росія пошкодила 1376 об’єктів медзакладів та зруйнувала вщент ще 184.
Місцева влада подає на комісію заявки на відновлення, у Міністерстві визначають пріоритетність відбудови за областями.
"Згідно з затвердженим Порядком, органи місцевого самоврядування подають звернення щодо виділення коштів Фонду в обласні адміністрації, які, своєю чергою, спрямовують їх до Міністерства відновлення. Такий механізм застосовується до потреб у будівництві та реконструкції громадських будівель, реконструкцій об’єктів комунальної інфраструктури (водопостачання, водовідведення, теплопостачання), будівництва та реконструкції будівель для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), розробки проєктно-кошторисної документації для зруйнованих об’єктів тощо. Міністерства розглядають звернення на відповідність вимогам Порядку використання коштів Фонду, а також аналізують доцільність, ефективність, взаємоузгодженість та пріоритетність реалізації запропонованих проєктів, зважаючи на першочергові потреби громад. Далі міністерства формують узагальнені пропозиції виділення коштів Фонду, з переліком проєктів та відповідним обґрунтуванням, та подають їх на розгляд Міжвідомчій робочій групі. За результатами розгляду пропозицій робочою групою, Уряд приймає остаточне рішення щодо виділення коштів Фонду", - повідомили у Мінвідновлення.