Що робити, якщо вдома немає води

Води може не бути через обстріли.

Міністерство охорони здоров'я опублікувало рекомендації на випадок відсутності води.

Якщо не працює централізоване водопостачання, можна використовувати воду з колодязів, пунктів розливу води, фасовану воду. Важливо правильно кип'ятити та зберігати воду. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України.

"Росія розгорнула терористичні дії проти України. Дії окупантів жорсткі та непередбачені, тому МОЗ продовжують публікувати інструкції, які можуть врятувати життя. Публікуємо інформацію про те, що робити за неможливості використання питної води з джерел централізованого водопостачання у населених пунктах", — зазначили у МОЗ. .

Що робити, якщо немає води у джерелах централізованого водопостачання:

  • потрібно використовувати питну воду з бюветів, колодязів, шахтних колодязів, пункту розливу питної води (зокрема пересувних) за їх наявності, фасовану бутильовану воду та воду в ємностях для індивідуального користування;
  • зберігати питну воду слід у закритих ємностях. На ємностях розмістити бирки з написами — "Вода знезаражена для пиття", "Вода для технічних потреб", "Вода для господарських потреб". Варто робити двох або тридобовий запас;
  • воду з відкритих водойм потрібно використовувати тільки для технічних цілей;
  • Для пиття та приготування їжі воду потрібно кип'ятити не менше десяти хвилин з моменту закипання, зберігати в чистій та закритій ємності, проте важливо пам'ятати, що термін придатності кип'яченої води становить не більше однієї доби.

Нагадаємо, комунальне підприємство "Харківводоканал" просить жителів Харкова зробити запас води на час війни, оскільки через обстріл відбуваються аварійні ситуації на водопроводах. У деяких будинках води немає, у частині вода йде під низьким тиском.