Що робити харків'янам під час повітряної тривоги у місцях масового скупчення людей
Перевірки місць масового скупчення людей на час воєнного стану скасували.
Під час повітряної тривоги у місцях масового скупчення необхідно спуститися у безпечне місце — цокольне чи підвальне приміщення або підземний автопаркінг. На сьогодні повністю безпечних місць у Харкові не має, тому краще за можливістю уникати виходу на вулицю. Про це повідомив начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області Сергій Колосовський.
"Останні трагічні події, що сталися на території нашої країни, зокрема в Кременчуці, обстріли житлових масивів міста Харкова, Чугуїв — автовокзал, де сталися трагічні випадки, показали, що не варто наражати на небезпеку себе, своїх дітей, варто прислухатися до порад фахівців і безпосередньо виконувати вказівки, які надаються в медіа, — сказав Колосовський. — Хотів би нагадати, що на сьогоднішній момент я б не рекомендував взагалі харків'янам виходити до місць великого скупчення людей, тому що цілком безпечних місць в Харкові немає. Якщо вже людина змушена вийти за продуктами, ліками, то безпосередньо мережу, де придбати, треба обирати з точки зору, де безпечно. Всі повинні чітко розуміти, що в разі оголошення повітряної тривоги необхідно спуститися до безпечного місця — це найпростіші укриття: цокольне, підвальне приміщення, підземний автопаркінг. Нехтування цими правилами може наразити вас на небезпеку".
За словами Сергія Колосовського, наразі в Україні розглядається питання на законодавчому рівні про заборону експлуатації об'єктів з масовим перебуванням людей під час повітряної тривоги. Однак перевірки таких об'єктів на час дії воєнного стану заборонені, проводиться лише роз'яснювальна робота.
"На сьогоднішній день перевірок немає. Вони заборонені на час дії воєнного стану. Це буде проведення масово-роз'яснювальної роботи, вона не завершувалася з першого дня війни по всім об'єктам, де переміщені люди, де вони укривалися, по станціях метрополітену щодня співробітниками ДСНС. Це все, що можемо на сьогоднішній день зробити. І говорити, що десь когось змусити, притягнути до відповідальності з боку ДСНС такої можливості немає. Всім об'єктам з масовим перебуванням людей буде надана інформаційна, методична допомога, але всі повинні розуміти чітко, що убезпечити себе може лише сам громадянин", — пояснив Сергій Колосовський.
До речі, супермаркети повинні дублювати сигнал повітряної тривоги через гучномовну систему. Проте рішення щодо виходу з магазину приймає сама людина — примусити її це зробити не можуть.
Як писав KHARKIV Today, система оповіщення населення про надзвичайні ситуації у Харківській області виявилася несправною у перші дні війни. Зараз вона покриває сигналом 70% території.