Що робити харківським переселенцям, яким затримують виплати допомоги

Затримки з виплатами виникли у тих, хто змінив місце реєстрації через "Дію".

Для того, щоб учасно отримати допомогу, потрібно звернутися в управління соцзахисту за новим місцем проживання.

До Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України звернулися переселенці, яким затримують виплати допомоги на проживання. Вони змінили місце реєстрації через портал "Дія". Ситуацію прокоментували у Мінсоцполітики. Там пояснили, що з автоматичним перепризначенням допомоги дійсно є проблеми. Про це повідомили у Мінреінтеграції.

"Як повідомили у Мінсоцполітики, наразі питання автоматичного перепризначення допомоги на проживання потребує доопрацювання. Для вчасного отримання допомоги на проживання ВПО потрібно звернутися до управління соціального захисту населення за новим місцем фактичного проживання", — пояснили у міністерстві.

При цьому, в органах соцзахисту населення не мають вимагати у переселенців оформлення повторної заявки на отримання такої допомоги. Виплати продовжать за уже існуючою заявою за місцем попереднього проживання. Співробітники органів соцзахисту повинні надіслати запит на отримання електронної заяви, попередньо сформованої на підставі зареєстрованої заяви від внутрішньо переміщеної особи. Надалі переселенцям виплатять суму за всі місяці з часу зміни фактичного місця проживання.

"Допомога на проживання буде нарахована за всі місяці з моменту зміни фактичного місця проживання ВПО. У Мінсоцполітики запевнили, що питання щодо автоматичного перепризначення допомоги на проживання буде вирішено до кінця квітня", — зазначили у Мінреінтеграції.

Зазначимо, станом на 4 квітня у Харківській області було зареєстровано понад 476 000 внутрішньо переміщених осіб. Понад 84 000 переселенців — це діти. Усім зареєстрованим переселенцям виплачують допомогу від держави: по 2000 гривень щомісяця дорослим та по 3000 гривень — дітям і людям з інвалідністю.

Як писав KHARKIV Today, у Харківській обласній військовій адміністрації просять не зловживати статусом переселенця і вчасно повідомляти про переїзд або повернення додому. За обман передбачене покарання у вигляді повернення виплачених коштів.