Щепитися проти коронавірусу вдома. Хто і як може це зробити у Харківській області

Можна вакцинувати не тільки маломобільну людину, але і його рідних і близьких.

Їхати до центрів вакцинації людям з інвалідністю не рекомендують через велику кількість охочих зробити щеплення.

Добиратися до центрів масової вакцинації і стояти у чергах людям з інвалідністю не потрібно. Для цього можна звернутися у МОЗ.

"У людей, які відносяться до маломобільних груп населення та їх оточення, є можливість вакцинуватися вдома. Для цього можна звернутися на "гарячу лінію" Міністерства охорони здоров'я або у департамент охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації, або до свого сімейного лікаря. І, як це було і раніше, мобільна бригада буде виїжджати додому до такої людини. Якщо потрібно вакцинувати ще й рідних і близьких, то вони так само мають право і будуть вакциновані на місці", — розповів заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

Звернутися на "гарячу лінію" Міністерства охорони здоров'я можна за телефоном: 0 800 60 20 19. Оператору потрібно повідомити, що людина маломобільна і потребує вакцинації вдома, а також чітко вказати адресу. Коли мобільна бригада буде формувати графік виїздів, адресу додадуть до маршруту. Також з відповідним запитом можна звернутися до сімейного лікаря або у департамент охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації за телефоном: (057) 705-10-85.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'ян будуть щеплювати проти коронавірусу на стадіоні

Чиновник підкреслив: люди з інвалідністю — одна з пріоритетних груп з вакцинації проти COVID-19.

"Не потрібно їхати на візку, наприклад, до центрів масової вакцинації — там скупчення людей. Безумовно, не кожен з них повністю відповідає вимогам інклюзивності, тому що приміщення різні. Деякі відповідають вимогам доступності, деякі — ні. Тому набагато зручніше зробити вакцинацію у себе вдома", — акцентував заступник голови Харківської обласної державної адміністрації.