СБУ перевірить паспорт РФ у директора підприємства, який давав хабар ексголові Харківської облради
У соцмережах поширили інформацію про можливу наявність російського паспорта у Сергія Шпаркого.
Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко направила до Служби безпеки України запит щодо перевірки можливої наявності паспорта громадянина Росії у директора Харківського обласного комунального спеціалізованого підприємства з виконання норм екологічної безпеки Сергія Шпаркого. Про це Єгорова-Луценко повідомила на сесії Харківської облради 14 лютого.
За її словами, у листопаді Сергій Шпаркий повідомив, що перебуває в Україні, а підприємство не фінансується з обласного бюджету. Воно планує "будувати свою діяльність" власним коштом — існувати на те, що буде заробляти. Як пояснила Тетяна Єгорова-Луценко, якщо у підприємства вийде це, то воно буде існувати, якщо ні, то депутати вирішуватимуть, чи ліквідувати його. Запит до СБУ голова облради зробила 13 лютого.
"Що стосується комунальних підприємств, керівники яких мають, можливо, паспорт Російської федерації. Так, дійсно, я побачила, що в ці вихідні у ЗМІ почали викладати інформацію з приводу того, що керівник комунального підприємства нашого обласного, можливо, має паспорт. Це копії цих документів і так далі. У понеділок, учора, мною було направлено запит до Служби безпеки України, але хочу сказати також коротко, що даний керівник останній раз здавав до управління комунального майна звіт у листопаді, в якому зазначив, що він перебуває на території України, що його підприємство не фінансується з обласного бюджету, і вони зараз працюють дистанційно, і підприємство працює", — повідомила Єгорова-Луценко.
Зазначимо, основним видом діяльності Харківського обласного комунального спеціалізованого підприємства з виконання норм екологічної безпеки вказана діяльність щодо поводження з відходами.
Інформація про наявність паспорта громадянина Росії у Сергія Шпаркого з'явилася у понеділок 13 лютого. У соцмережах опублікували витяг, де було вказано, що Сергій Шпаркий, уродженець Криму, отримав російський паспорт у 2018 році.
Нагадаємо, улітку 2021 року в Харкові відбулася низка резонансних обшуків і затримань у справі про хабарництво в обласній раді. Детективи Національного антикорупційного бюро навідалися до кабінетів і помешкань голови облради Артура Товмасяна і його заступника Андрія Малиша. Останнього навіть затримали, оголосили підозру і заарештували.
Підставою для проведення слідчих дій стала заява керівника одного з комунальних підприємств. За словами потерпілого, у нього вимагали понад 1 млн гривень хабаря за збереження посади. Як з’ясувалося згодом, до НАБУ вирішив поскаржитися Сергій Шпаркий, директор Обласного спеціалізованого комунального підприємства з виконання норм екологічної безпеки, котре серед іншого опікується утилізацією особливо небезпечних відходів. Протягом грудня–березня КП отримало кілька депутатських звернень щодо господарської діяльності, підписані Сергієм Гладкоскоком – головою фракції ОПЗЖ і секретарем бюджетної комісії облради. Ці звернення директор КП розцінив як безпідставні. Крім того, у нього навіть склалося враження, що існує загроза його звільненню з посади.
Згодом Шпаркий нібито отримав пропозицію щодо можливості "порішати" кадрове питання за 1 мільйон і 50 тисяч гривень. За версією слідства, протягом квітня-червня потерпілий передав якимось посередникам кількома траншами 700 тисяч гривень.
З початку року детективи збирали й документували докази, і 15 липня Вищий антикорупційний суд санкціонував обшуки, зокрема й у квартирі голови облради. За тиждень обшуки в Харкові відбулися, а Андрія Малиша і адвоката, якого слідство називає посередником, затримали.
Підозри наступного дня отримали двоє затриманих. Справу Артура Товмасяна уже передали до суду.