Російська у кіно: як голосували харківські депутати у Верховній Раді

Голосування про включення до порядку денного законопроєкту провалили.

Автор законопроєкту пропонує на час карантину відстрочити вживання державної мови при демонстрації і поширенні фільмів.

1 червня на засіданні Верховної Ради не підтримали включення до порядку денного законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів щодо підтримки вітчизняних виробників теле- і кінопродукції, організаторів культурно-мистецьких заходів у період встановлення карантину через поширення на території України гострого респіраторного захворювання COVID- 19. "За" включення до порядку денного проголосували 204 нардепи, проти — 44, утримався — 41, не голосували — 68.

"Верховна Рада провалила включення до порядку денного русифікаторських законопроєктів 5554 і 5554-1. За — 204 голоси при необхідних 226. Кожен з 204 депутатів, які натиснули кнопку "за", стали на сторону Росії в її гібридній агресії проти України", — написав на своїй сторінці Facebook нардеп Володимир В'ятрович.

З харківських нардепів більшість (13) були "за" включення до порядку денного цього питання. Це — "слуги народу" Олександр Бакумов, Олег Бондаренко, Федір Веніславський, Микола Кириченко, Вікторія Кінзбурська, Олексій Красов, Олександр Куницький, Олександр Литвинов, Дмитро Любота, Марія Мезенцева, Андрій Одарченко, Євген Пивоваров, Павло Сушко.

Не голосували Юрій Здебський від "Слуги Народу" і Олександр Фельдман від "Опозиційною платформи — За життя". Утримався від голосування Віталій Данилов від "Батьківщини".

Були відсутні на голосуванні "слуги народу" Анна Колісник та Дмитро Микиша і позафракційні Дмитро Шенцев і Юлія Світлична.

Нагадаємо, ініціатором законопроєкту став нардеп Олександр Санченко. Верховна Рада отримала законопроєкт 28 травня. 1 червня його надали для ознайомлення у профільний комітет.

У пояснювальній записці сказано, що з приходом коронавірусу Україна, як і інші країни, переживає економічне падіння. Зокрема, негативні зміни торкнулися телевізійного ринку: скоротилися обсяги реклами, теле- і кіновиробники перейшли на дистанційну роботу, що сповільнило їх роботу. На думку автора проєкту, виконання деяких законодавчих вимог призведе до додаткового фінансового навантаження.

Цей законопроєкт пропонують прийняти для зменшення негативного впливу на діяльність теле- і кіновиробників, організаторів культурно-мистецьких заходів, яке виникло через коронавірус. Законопроєкт дозволяє не вживати державну мову у фільмах.

"Законопроєкт регулює застосування державної мови при поширенні і демонстрації фільмів, вироблених суб'єктами кінематографії, і при проведенні культурно-мистецьких, розважальних заходів у період дії карантину через поширення на території України COVID-19", — сказано у пояснювальній записці.