РНБО розбирається з можливим закриттям двох радіостанцій в Харківській області
У Раді національної безпеки і оборони можливе закриття "Балаклія ФМ" і "Радіо Ізюм" називають загрозою інформаційної безпеки України.
Проблема згортання радіомовлення на двох регіональних станціях "Балаклія ФМ" і "Радіо Ізюм" була включена до моніторингу стану інформаційної безпеки, який веде РНБО. У той же час РНБО спільно з Міністерством культури і інформаційної політики буде тримати ситуацію в полі зору. При оцінці можливого закриття радіостанцій враховуються і загрози інформаційній безпеці через ведення Росією інформаційно-психологічної війни проти України. Відповідний лист від заступника Секретаря РНБО Сергія Демедюка надійшло до Національної спілки журналістів України. До цього НСЖУ направляла звернення щодо можливого закриття регіональних радіостанцій.
"До Харківської обласної організації НСЖУ звернулися колективи регіональних радіостанцій "Балаклія ФМ" і "Радіо Ізюм" і повідомили, що їх мовники перебувають на межі закриття. Причина можливого згортання місцевого мовлення — дії депутатів Ізюмської райради і керівників Балаклійської ОТГ", — йдеться в листі НСЖУ.
Співробітники радіо пояснили, що місцеві депутати ставлять питання про позбавлення фінансування комунального підприємства "Балаклія ФМ". Депутати Ізюмської міськради ініціюють закриття радіостанції "Радіо Ізюм".
"Фактично це означає ліквідацію, адже заробляти достатньо грошей на самозабезпечення, особливо в умовах карантину, радіо не здатне. Також депутати Ізюмської міської ради ініціюють закриття радіостанції "Радіо Ізюм". До того ж, на одній з останніх сесій ради, опозиційний депутат перешкоджав роботі і погрожував директору "Радіо Ізюм" Ользі Говтві", — зазначено в листі, опублікованому на сайті НСЖУ.
У документі говориться, що "регіональні радіостанції — важливе джерело достовірної інформації для місцевих жителів. Їх функціонування не тільки забезпечує реалізацію основоположного права людини на інформацію, а й захищає український інформаційний простір Харківської області, регіону, що межує з країною-агресором".
Національна спілка журналістів України та Харківська обласна організація НСЖУ закликали представників місцевої влади до пошуку варіантів підтримки радіостанцій, а керівництво РНБО — захистити український інформаційний простір від непродуманих рішень чиновників.