Прикордоннику з Харківщини дали умовний строк за дезертирство

Сержант визнав свою вину.

На другий день війни прикордонник втік із місця служби у Високому до Харкова, оскільки не хотів їхати на тимчасове місце дислокації до Дніпра.

16 серпня Київський районний суд Полтави визнав винним прикордонника з Харківщини, який під час війни втік зі служби, та призначив йому покарання у вигляді п'яти років ув'язнення з іспитовим строком на один рік. Відповідна ухвала опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

За матеріалами справи, засуджений чоловік — уродженець селища П'ятигірське Балаклійського району Харківської області. Він має середньо спеціальну освіту, одружений. Станом на 25 лютого 2022 року був військовослужбовцем за контрактом, служив техніком-начальником автомобільної групи відділення технічного забезпечення четвертого прикордонного загону Державної прикордонної служби України, сержантом. Раніше судимим не був. 

Як установило слідство, ввечері 25 лютого 2022 року сержант самовільно, без дозволу командирів або начальників, залишив місце несення служби  у селищі Високий Харківського району, коли отримав наказ на висування підрозділу на тимчасове місце дислокації в місто Дніпро. Натомість він втік до Харкова, де проводив час на власний розсуд.

15 березня начальник четвертого прикордонного загону Державної прикордонної служби України виключив сержанта з усіх видів забезпечення як такого, що самовільно залишив військову частину. Його звільнили з контрактної служби, щодо нього відкрили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 408 (дезертирство, тобто самовільне залишення місця служби з метою ухилитися від військової служби, вчинене в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

16 серпня дезертир уклав із прокурором угоду про визнання винуватості — він беззаперечно визнав себе винним. Це стало пом'якшувальною обставиною. Крім того, до таких врахували те, що він не був раніше судимим та віддав заставу у розмірі 287 160 гривень для оборонних цілей України (тоді міра запобіжного заходу була змінена на особисте зобов'язання). Суд вирішив дати сержанту випробувальний строк.

"Визнати винним особу у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 408 КК України та призначити узгоджене покарання у виді п`яти років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України звільнити від відбування призначеного покарання у виді позбавлення волі з іспитовим строком на один рік", — сказано в ухвалі суду.

Сержант може оскаржити вирок протягом 30 днів з дня його проголошення.

Як писав KHARKIV Today, у липня суд визнав дільничного інспектора прикордонної служби Харківського прикордонного загону винним у самовільному залишенні військової частини в умовах воєнного стану та шахрайстві. Прикордонник проведе за ґратами пʼять років.