Проспект у Харкові просять назвати іменем Головнокомандувача УПА
Активісти групи "Деколонізація. Україна" звернулися до Харківського міського голови із проханням перейменувати проспект Жуковського іменем Романа Шухевича.
Проспект Жуковського у Харкові має бути перейменований. Як писав KHARKIV Today, такого висновку дійшла комісія при УІНП.
"Відбулося засідання експертної комісії, яка діє при Інституті національної пам'яті, поки що не опубліковано висновок. Комісія дійшла висновку, що такі топоніми мають ознаки глорифікації російської імперської політики. Це точно буде стосуватися проспекту Жуковського, а також пам'ятника та університету", — розповіла начальниця підрозділу УІНП Марія Тахтаулова.
Раніше лунала пропозиція про те, щоб назвати проспект іменем голови Директорії УНР Симона Петлюри.
Зараз активісти проєкту "Деколонізація. Україна" пропонують назвати іменем Головнокомандувача УПА. Відповідне звернення направила міському голові.
"Звертаємося до Харківського міського голови щодо перейменування проспекту Жуковського іменем Романа Шухевича. Цьогоріч ХАІ позбувся прізвища Жуковського в своїй назві. Настала черга і проспекту. І він має носити ім'я національного героя! Питання перейменування однієї з вулиць міста Харкова на часть Романа Шухевича розглядалося і на засіданні робочої групи з питань деколонізації при обласній адміністрації, проте було відкладено "в шухляду". Назви на честь українських героїв - на часі! М. Жуковський помер у березні 1921 р., похований у Москві. Тож чи потрібен проспект у Харкові названий на честь московського вченого?" — пишуть у групі "Деколонізація. Україна".
Хто такий Роман Шухевич
Генерал-хорунжий УПА починав як звичайний рядовий гарматник у польському війську. У 1928-1929 роках Шухевич проходив строкову службу в артилерійській частині у Володимирі-Волинському і навчався в так званій підстаршинській школі. Але через участь в українській націоналістичній організації він вважався неблагонадійним, тому не зміг завершити навчання і залишився рядовим, повідомляє УІНП.
Коли Шухевич керував Організацією Українських Націоналістів, було проведено ІІІ Надзвичайний великий збір ОУН, прийнято розгорнуту програму організації, що була по суті програмою національно-визвольного руху, Конференцію поневолених народів, своєрідний антикомуністичний Інтернаціонал.
Шухевич вважав, що єдність українського визвольного руху є важливою запорукою успіху. Шухевич та його побратими будували Українську повстанську армію за зразками регулярних армій: створювались штаби, офіцерські школи, систему звань та посад, власну нагородну систему. Запроваджені ним принципи і норми політичної та військової діяльності стали концептуальною основою української визвольної боротьби 1940-1950-х років.
Як писав KHARKIV Today, НАУ "ХАІ" прибрав з назви ім'я російського вченого.