Прокуратура через суд вимагає відреставрувати пам'ятку архітектури у Харкові

Протиаварійні роботи у "зеленому будинку" мали розпочати кілька років тому.

"Зелений будинок" на Полтавському Шляху потрібно реставрувати, інакше він може повністю зруйнуватися.

Керівник Новобаварської окружної прокуратури Харкова звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із позовом, в якому вимагає від Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця укласти охоронний договір та привести у належний стан пам'ятку культурної спадщини — будівлю по вулиці Полтавський Шлях. Від власника будівлі вимагають провести консервацію, реставрацію та протиаварійні роботи. Суд відкрив провадження. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Слідчі встановили, що будівлю по вулиці Полтавський Шлях ("зелений будинок") узяла на баланс адміністрація ХНЕУ ім. Семена Кузнеця. Будівля є пам'яткою містобудування та архітектури місцевого значення та має оціночну вартість майже 155 мільйонів гривень. Однак договір закінчився у 2011 році й з того часу університет не просив продовжити його. 

"Згідно з інформацією Департаменту містобудування та архітектури Харківської обласної державної (військової) адміністрації, на зазначену пам'ятку з навчальним закладом укладався охоронний договір у 2006 році, термін дії якого скінчився ще у 2011 році. Звернень щодо його пролонгації від балансоутримувача не надходило", — розповіли у прокуратурі.

Із того часу будівлю не використовували в освітніх цілях через її занедбаний стан. Капремонт тут проводили ще у 1957 році. Тому прокурор звернувся до суду.

"Слід зазначити, що бездіяльність щодо цієї пам'ятки з кожним роком погіршує її стан через дію природних чинників, призводить до збільшення як кількості та обсягу робіт, так і їх загальної вартості, а також може спричинити повне руйнування та неможливість відновлення пам'ятки", — зазначили у прокуратурі.

Як писав KHARKIV Today, будинок №1 на Полтавському шляху опинився на межі знищення. 135-річна пам'ятка архітектури знаходиться в аварійному стані. Причиною цього стала не тільки війна, а й недбале користування. Протиаварійні роботи потрібно було виконати кілька років тому, але у власника на це не було коштів.