Постраждалі подали позови про відшкодування компенсації до Миколи Харківського та його батьків
Цивільні позови розглядатимуть одночасно з кримінальним провадженням щодо Миколи Харківського.
Перший позов уже отримано. Про це повідомила адвокат 16-річного Миколи Харківського Інна Данилова.
"Я поки що не маю права це розголошувати. Суми величезні — мільйони. Це тільки від одного потерпілого", — сказала адвокат.
Компенсацій збитків постраждалі вимагатимуть не лише від 16-річного Миколи, а й від його батьків. Мати хлопця, Марина Дегтяр, на яку записана Infiniti, досі перебуває за кордоном і, за словами адвоката, боїться повертатися до України через погрози, що постійно надходять. Батько Миколи, Михайло Харківський, був у суді під час обрання запобіжного заходу синові і припускав раніше, що 26 жовтня за кермом Infiniti перебував хтось інший.
Цивільний позов розглядається разом із кримінальною справою.
За словами одного з адвокатів постраждалих, такий статус наразі мають дві особи — дочка та син загиблого водія Шевроле Ігоря Носова.
Нагадаємо, ДТП на перетині проспекту Гагаріна та вулиці Одеської сталася 26 жовтня. Автомобіль Infiniti під керуванням 16-річного Миколи Харківського вилетів на перехрестя та "протаранив" Chevrolet. Внаслідок аварії загинув водій другої іномарки, а також постраждали троє пасажирів Харківського. Водій не мав права керувати автомобілем, оскільки не мав прав. Машину було зареєстровано на його матір, Марину Дегтяр, яка на той момент перебувала у Німеччині.
Київський суд обрав Харківському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб, адвокати просили домашній арешт. Відомо, що у 2019 році Микола Харківський уже потрапляв у поле зору поліції: у супермаркеті на проспекті Гагаріна він вистрілив у обличчя гумовими кулями жінці. Під час суду нібито покаявся, за що одержав термін один рік умовно у липні 2021 року. На момент скоєння ДТП "випробувальний" термін ще не минув.
Адвокати постраждалих — родини Антона Носова — впевнені, що понести покарання за ДТП має не тільки Микола, а й його батьки. У Кримінальному кодексі є стаття 166, але вона застосовується здебільшого у тих випадках, коли з вини батьків з їхньою дитиною відбуваються трагічні події.
"За 166 статтею в аналогічних ДТП така практика в Україні мені не зустрічалася, але це можливо в принципі. Можливо застосувати її і у тому випадку, коли дитина чинить тяжкий злочин і є прямий причинно-наслідковий зв'язок між нею та невиконанням батьками своїх обов'язків. Це досить важкий для доведення склад злочину. Все залежатиме від того, чи зможе слідство зібрати достатньо доказів про умови виховання дитини, яких заходів батьки вживали", — заявив адвокат Ігор Черняк.