Під час війни педагогів не мають права відправляти у неоплачувану відпустку
Співробітники скаржаться у МОН про те, що керівники закладів освіти змушують їх написати заяви про відпустку без збереження зарплати через запровадження в Україні воєнного стану.
Під час війни педагогів не мають права відправляти в неоплачувану відпустку, як і у мирний час. Надавати відпустку можуть лише за добровільним бажанням співробітника або працівника можуть звільнити відповідно до трудового законодавства. Про це заявили у Міністерстві освіти та науки України.
"Міністерство категорично забороняє керівникам органів управління освіти та/або керівникам закладів освіти примушувати педагогічних та інших співробітників до написання заяв про відпустку без збереження зарплати. Відповідний лист із проханням роз'яснити цю позицію керівникам закладів освіти та педагогічним працівникам вже надіслано керівникам обласних управлінь (департаментам) , — наголосили у МОН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Мінфіні обіцяють виплатити пенсії, стипендії та соцдопомогу
Зазначимо, з 24 лютого у харківських школярів розпочалися вимушені канікули, у закладах загальної середньої та професійної освіти — з 28 лютого. Канікули триватимуть два тижні.
Як писав KHARKIV Today, близько 5 ранку 24 лютого Росія почала наступ на Україну. Атак зазнали Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Маріуполь, Краматорськ, пізніше ворожі обстріли поширилися на інші населені пункти України. Президент Володимир Зеленський оголосив на всій території України військовий стан, потім — мобілізацію. У Харківській області запровадили комендантську годину, станом на 28 лютого вона діє з 16:00 до 6:00.