Під час спецоперації на Харківщині затримали працівників тіньового "паспортного столу"
Щомісяця зловмисники отримували до шести мільйонів гривень за підробку документів.
Співробітники Служби безпеки України провели спецоперацію у кількох регіонах України, під час якої затримали організатора підпільного "паспортного столу" та вісьмох його спільників. Серед них був експосадовець розформованої міліції. Зловмисники продавали фальшиві документи для легалізації іноземців в Україні та Євросоюзі. Їхні представники діяли на Вінниччині, Львівщині, Одещині, Харківщині та Донеччині,
За даними слідства, підпільний "паспортний стіл" організували кілька жителів Одеси у середмісті Львова. Працювали в орендованій квартирій, клієнтів шукали через рекламну сторінку в Instagram.
Людям пропонували замовити фальшиві паспорти, посвідки щодо тимчасового проживання в Україні, а також посвідчення водіїв. За підробку просили від 8000 до 14 000 гривень. Вартість залежала від типу документа й строку виготовлення.
Наприклад, за одну підроблену ID-картку громадянина України просили 11 000 гривень. Готові "документи" зловмисники відправляли спільникам по регіонах України, й ті надалі розсилали їх замовникам. У середньому партія фальшивих документів в один регіон становила від 100 до 500 одиниць.
"Враховуючи сотні "замовлень", щомісяця ділки отримували "прибуток" до 6 млн грн. За наявними даними, серед основних клієнтів "сервісу" були й іноземці, які на підставі фейкових документів хотіли легалізуватися в Україні або виїхати до Євросоюзу", — розповіли у Службі безпеки України.
Слідчі оголосили усім фігурантам підозру за ч. 1 і ч. 2 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) і ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Наразі їм запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою та цілодобового домашнього арешту. Учасникам схеми загрожує до десяти років ув'язнення з конфіскацією майна.
Фото: СБУ
Фото: СБУ
Фото: СБУ
Фото: СБУ
Фото: СБУ
Фото: СБУ
Фото: СБУ
Як писав KHARKIV Today, мешканці Харківщини купляли фальшиві спецперепустки для пересування у комендантську годину. Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували виготовлення і збут підроблених документів центральних органів влади та силових структур України.